Základní informace
Název
Digitální fotoaparát Fujifilm X-T200 + XC15-45 černý
Obecné informace
Typ fotoaparátu 
kompakt s výměnným objektivem
Typ fotoaparátu
Digitální fotoaparáty můžeme podle konstrukce rozdělit na kompaktní, kompaktní s výměnným objektivem, zrcadlovky (DSLR) a elektronické (nepravé) zrcadlovky (SLR-like).
Snímací čip
Formát snímače
APS-C
Formát snímače
APS-C snímače, nepokrývají celé pole snímače (filmu), nicméně pro běžné fotografování je to dostačující parametr.
Full-Frame digitální zrcadlovky jsou poloprofesionální nebo profesionální přístroje, které májí velikost snímacího čipu rovnu velikosti plného políčka kinofilmu používaného u klasických fotoaparátů, tj. 36 × 24 mm.
Větší velikost čipu má vliv na hloubku ostrosti výsledné fotografie.
Druh snímače
CMOS
Druh snímače
Snímač (snímací čip) snímá požadovaný obraz a tvoří nejdůležitější prvek fotoaparátu. Pro představu vypadá jako destička s miliony snímacími body (pixely), které zaznamenávají intenzitu světla a další obrazové informace. Tyto informace pak dále zasílá do procesoru.
Velikost snímače (CSC)
23,5 × 15,7 mm
Max. citlivost (ISO)
51 200 ISO
Max. citlivost (ISO)
Je vyjádření citlivosti snímače na světlo. Vyšší citlivost využijeme zejména při snímání v horších světelných podmínkách pro zamezení šumu a rozmazání šumu.
Min. citlivost (ISO)
100 ISO
Min. citlivost (ISO)
Citlivost (někdy nazývána také ISO podle normy) je jeden ze základních parametrů expozice při pořizování snímku. Obvyklé hodnoty citlivosti jsou od 12 do 3200 ISO, existují ale i mnohem vyšší hodnoty. Citlivost ovlivňuje množství světla, které je ke správné expozici potřeba (s vyšší citlivostí lze např. fotografovat i v horších světelných podmínkách), má ale zároveň vliv na kvalitu fotografie - způsobuje větší zrno a šum.
Rozlišení (foto)
24.2 Mpx
Rozlišení (foto)
Je počet obrazových bodů, ze kterých je tvořena výsledná fotografie. Ovlivňuje kvalitu a rozměr snímku při tisku. Obecně platí - čím větší rozlišení, tím lepší kvalita snímku a větší rozměr vytištěné fotografie.
Formát záznamu foto
Formát záznamu foto
Obrázek z digitálního fotoaparátu obsahuje miliony jednotlivých bodů s obrovskou barevnou hloubkou, což klade vysoké nároky na kapacitu paměti. Pro zmenšení velikosti výsledných datových souborů se proto používají speciální matematické algoritmy, které dokážou určité obrazové informace vypouštět a tím tato data zkomprimovat, tedy výrazně snížit velikost výsledného datového souboru.
Bezesporu nejpoužívanějším formátem je JPEG (Joint Photographic Experts Group). Formát JPEG se používá hlavně u fotografií a všude tam, kde nechceme narušit barevnou hloubku obrazu. Velmi rozšířený je zejména na internetu formát GIF, který už ale zasahuje do barevné hloubky obrazu a hodí se proto spíše pro kreslené obrazy (loga, nápisy, ikonky) s menším množstvím použitých barev. Vysoce kvalitním formátem digitálního obrazu je pak TIFF, který je používán u některých dražších fotoaparátů s velkou kapacitou paměti, protože velikost datových souborů tohoto formátu je obrovská. Profesionální fotoaparáty používají i speciální formát RAW.
Objektiv
Počet objektivů v setu
1
Počet objektivů v setu
Je počet objektivů, které jsou v balení s tělem fotoaparátu.
Min. ohnisková vzdálenost
15 mm
Min. ohnisková vzdálenost
Ohnisková vzdálenost je základní parametr objektivu. Je to vzdálenost mezi optickým středem objektivu a rovinou, na které objektiv dokáže zaostřit snímaný objekt tj. tam, kde se protínají všechny paprsky světla, které prochází objektivem.
Max. ohnisková vzdálenost
45 mm
Max. ohnisková vzdálenost
Ohnisková vzdálenost je základní parametr objektivu. Je to vzdálenost mezi optickým středem objektivu a rovinou, na které objektiv dokáže zaostřit snímaný objekt tj. tam, kde se protínají všechny paprsky světla, které prochází objektivem.
Elektronická stabilizace
ano
Elektronická stabilizace
Elektronický stabilizátor ke své funkci využívá rozdíl mezi fyzickým a efektivním počtem bodů obrazového snímače. Neposkytuje tak kvalitní výsledky které je schopen nabídnout stabilizátor optický, avšak je konstrukčně vcelku nenáročný a proto se objevuje i v lacinějších zařízeních.
Světelnost objektivu 
3.5 - 5.6 f/
Světelnost objektivu
Světelnost objektivu je vyjádření kolik světla je objektiv schopný využít při fotografování pro vykreslení foceného objektu.
Nejmenší vzdálenost ostření
35 cm
Nejmenší vzdálenost ostření
Vzdálenost ostření udává vzdálenost fotografovaného objektu od senzoru fotoaparátu, při které je objektiv schopen zajistit ostrý obraz.
Průměr závitu objektivu
52
Sluneční clona v balení
ne
Režimy a funkce
Samospoušť (min. prodleva)
2 s
Samospoušť (min. prodleva)
Minimální časová prodleva (v sekundách), kterou lze nastavit u funkce samospoušť.
Sekvenční snímání
8 sn./s
Sekvenční snímání
Sekvenční snímání umožnuje pořizovat snímky se stejným zaostřením a stejnou expozicí. Běžné digitální i klasické fotoaparáty dokáží snímat rychlostí 2-3 snímky za sekundu, výkonnější DSLR 5 sn/sec. Přístroje určené pro profesionály snímají 8-10 snímků za sekundu v plné kvalitě
Externí blesk
ano
Externí blesk
Některé fotoaparáty podporují připojení externího blesku pomocí tzv. sáněk neboli patice na blesk, umístěné v horní části fotoaparátu. Tato patice obsahuje kontaktní body, pomocí kterých se přenášejí informace o nastavení mezi bleskem a fotoaparátem.
Detekce obličeje
ano
Detekce obličeje
Funkce digitálního fotoaparátu, který tak dokáže rozpoznat obličeje na snímku a automaticky je zaostřit.
Kreativní režimy
Kreativní režimy
Pomocí kreativních režimů lze fotografie upravovat ještě ve fotoaparátu. Jde o základní a snadné úpravy pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou fotografie složitě upravovat v počítači. Jedná se např. o režimy "černobílý", "sépie", "rybí oko" apod.
Zaostřování a měření scény
Nejkratší čas expozice
1/32000 s
Nejkratší čas expozice
Expoziční čas (doba expozice, rychlost závěrky) je doba, po kterou je závěrka fotoaparátu otevřena a umožňuje tak světlu dopadat na obrazový senzor nebo film ve fotoaparátu.
Nejdelší čas expozice
30 s
Nejdelší čas expozice
Expoziční doba je čas, po který dopadá na světlocitlivý materiál či snímač obraz z objektivu. Udává se ve zlomcích sekundy nebo v sekundách celých, a to v řadě stanovených hodnot, které jsou navzájem přibližně dvojnásobné (event. poloviční). Například 2 s, 1 s, 1/2, 1/4, 1/8, 1/15, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000.
Za hranici použitelnosti při fotografování bez stativu se považuje expoziční doba 1/60 sekundy. Delší expoziční dobu (např. 1/30 s) lze "udržet" bez stativu přímo v rukou jen velmi obtížně a obrázek je zpravidla rozmáznutý pohybem roztřesených rukou.
Kompenzace expozice +/-EV délka kroku
-5 až +5 EV v krocích po 1/3 EV
Kompenzace expozice +/-EV délka kroku
Možnost ručního posunu hodnot expozice o expoziční stupně (EV, exposure value), resp. většinou o třetiny EV stupně. Tuto funkci lze využít při nevyhovujících, ať už příliš jasných či nedostatečných, světelných podmínkách. Pomocí kompenzace expozice můžeme snímek na pohled "zesvětlit" či "ztmavit".
Pomocné světlo AF
ano
Pomocné světlo AF
Pomocné zaostřovací světlo AF (AF assist lamp) napomáhá zaostření při špatných světelných podmínkách. Jde v podstatě o malou lampičku, která při pokusu o zaostření přisvětlí scénu a pomůže fotoaparátu rozpoznat hrany zaostřovaného objektu, pomocí nichž poté správně zaostří.
Vyvážení bílé
automatické
s výběrem světelného zdroje
manuální
Vyvážení bílé
Ne vždy máme tu možnost fotografovat za plného slunečního světla o barevné teplotě 5500K. Často je fotografovaná scéna osvětlena světlem "teplejším" (např. žárovka 3000K) nebo naopak "studenějším" (např. zatažená obloha 6500K), tedy světlem o jiné barevné teplotě. Je tedy třeba dát fotoaparátu jasně najevo, jakou barvu má při daném druhu osvětlení vlastně považovat za bílou a jaká je tedy její barevná teplota.
Naprostá většina digitálních fotoapárátů je schopna provést nastavení bílé automaticky, popř. automatiku vypnout a nastavit ručně některou z předvolitelných hodnot (žárovkové osvětlení, slunce za mrakem, zářivka, atd.).
U dražších fotoaparátů je k dispozici možnost mnohem přesnějšího nastavení bílé. Stačí namířit objektiv na bílý předmět (např. stránku bílého papíru), stisknout tlačítko a hodnota bílé je fotoaparátem přesně změřena a nastavena.
Displej a hledáček
Rozlišení hledáčku
2 360 000 pix
Polohovatelný displej
ano
Polohovatelný displej
Umožňují natočení, vyklopení zadního displeje, tak aby jste stále měli přehled o tom co fotíte, ikdyž například máte fotoaparát nad úrovní očí.
Typ hledáčku
elektronický
Typ hledáčku
Hledáček zobrazuje stejný obraz, jaký zmáčknutím spouště vyfotíte. V případě optického hledáčku je obraz z objektivu přenesen soustavou hranolů, zrcadel a čoček. Elektronický hledáček pak tvoří malý displej, na který je přenášen obraz digitálně.
Velikost LCD
9 cm
Velikost LCD
Vyjadřuje velikost (rozměr uhlopříčky) zadního displeje.
Dotykový displej
ano
Dotykový displej
Dotykový displej umožňuje ovládat přímo dotykem bez použití funkčních kláves.
Rozlišení LCD
2 760 000 pix
Rozlišení LCD
Vyjadřeje rozlišení zadního displeje přístroje
Paměť
Podpora paměťových karet
ano
Rozhraní
Wi-Fi
ano
Wi-Fi
Tento parametr udává, jestli je součástí produktu přímé připojení k síti přes WiFi. Neudává jestli je WiFI jako volitelné příslušenství.
Díky technologii WiFi se dnes můžete připojit k internetu prakticky kdekoliv ať už doma, v restauraci nebo na jiných místech.
Wi-Fi zařízení jsou dnes prakticky ve všech přenosných počítačích a i v některých mobilních telefonech.
Propojení Bluetooth
ano
Propojení Bluetooth
Technologie která umožňuje bezdrátový přenost dat.
Konektory
HDMI Micro
USB C
3,5mm jack
NFC
ne
NFC
NFC je technologie pro přenos informací dotekem. Používá se třeba pro rychlé spárování Bluetooth zařízení. Potom se stačí dotknout televize mobilem s NFC a rovnou můžete na obrazovce promítat fotky z telefonu.
GPS
ne
GPS
Globální polohovací systém, zkráceně GPS. Určí polohu přístroje s přesností do 10m.
Záznam videa
Formát záznamu videa
Formát záznamu videa
AVI (Audio-Video) pochází z MS Windows. Původně se jednalo o jednoduchým způsobem komprimovanou animaci. Dnes se s touto příponou ukládají i několikagigabytové filmy ve špičkové kvalitě. V podstatě se tedy jedná o jakousi obálku pro různé kompresní metody. Používá se převážně MPEG 4, hlavně varianty DivX nebo WM. Pro zvukovou stopu se používá komprese MP3, případně méně náročné komprese.
MPEG (Motion Picture Expert Group) se používá pro přenos a archivaci multimediálních dat. Potkat můžete tři druhy formátu. MPEG I, II a IV. Platí, že čím vyšší číslo, tím větší komprese, náročnost a kvalita. Komprese funguje na principu zaznamenávání změn od předešlého a následujícího políčka filmu. Pro zvukovou složku se používá jak nekomprimovaný navzorkovaný signál, tak různé komprese až po MP3.
MOV (Movie) pochází ze světa počítačů Apple MacIntosh. Dnes se používá hodně v USA, například NASA často uveřejňuje animace v tomto formátu.
Max.rozliš.videa
4K (3840x2160) pix
Max.rozliš.videa
Je to vyjádření počtu obrazových bodů, ze kterých je tvořen jeden snímek videosekvence. Oblivňuje kvalitu videa při jeho přehrávání či editaci.
Další parametry
Barva
Barva
Vyjadřuje barvu výrobku, barvu uvádíme podle toho, která barva na výrobku převládá a je dominantní.
Typ baterií
Typ baterií
Napětí, laicky řečeno, udává sílu baterie. Pokud kapacita baterie značí, jak dlouho baterie může pracovat, pak napětí symbolizuje, jak velkou námahu zvládne.
Rozměry
Délka (Hloubka) výrobku
5.51 cm
Délka (Hloubka) balení
19.9 cm
Technické specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázek zboží má pouze informativní charakter.