EKOLOGIE S ASEKOL

Chraňte přírodu i sami sebe. Recyklujte elektro zařízení!

Rozhlédněte se kolem sebe. Dnešní domácnosti jsou vybaveny pračkami, ledničkami, televizemi, počítači, herními konzolemi a spoustou dalších elektro zařízení. Taktéž v kancelářích najdeme mnoho IT přístrojů, jako jsou monitory, telefony, tiskárny či kalkulačky. Každý z těchto elektro spotřebičů má však svou životnost a ve chvíli, kdy doslouží, se ho chceme co nejrychleji zbavit. Máme přitom několik možností, ne každá je však šetrná k životnímu prostředí.

Jak se šetrně zbavit vysloužilého elektro zařízení?

Vysloužilý spotřebič stačí bezplatně odevzdat v nejbližším sběrném místě, či vhodit do připravených kontejnerů. Za tímto účelem lze využít také výdejnu v sídle firmy v Ostravě-Porubě. Kontejnery ASEKOL jsou vhodné pro odevzdání menších elektro zařízení jako jsou baterie, mobilní telefony, MP3 přehrávače, aj.

Proč je dobré recyklovat vysloužilá elektro zařízení?

Během jednoho roku se v Evropské unii vyprodukuje zhruba 8 milionů tun elektroodpadu. Každé elektro zařízení je vyrobeno ze spousty materiálů, které se při recyklaci dají znovu využít, čímž se chrání životní prostředí. Není pak nezbytně nutné těžit další a další přírodní zdroje, které jsou vzácné a omezené. Těžba nových zdrojů je navíc dražší než zpracování starých spotřebičů.

Některá elektro zařízení (např. lednice) navíc mohou obsahovat nebezpečné látky, které jsou zdraví a přírodě škodlivé. Ty se při recyklaci zachytí a ekologicky zlikvidují. Z každého elektrického zařízení se během ekologické likvidace zajistí 50 – 80 % materiálu, které se následně znovu využijí.

Kdo je společnost ASEKOL? Partner pro recyklaci

V České republice nelze na poli zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení přehlédnout neziskově hospodařící společnost Asekol. Ta byla založena v roce 2005 a jedná se o jedinou společnost v ČR, která je oprávněna ke zpětnému odběru historických elektrozařízení ve skupinách 3, 4 a 7. V těchto skupinách najdeme nám velmi dobře známé produkty z kategorií výpočetní a kancelářské techniky, spotřební elektroniky, hraček i ostatních volnočasových aktivit (herní konzole, autodráhy, aj.).

Společnost ASEKOL organizuje celostátní sběr vysloužilých elektro zařízení a jejich dopravu ke konečné recyklaci. Jejich služeb mohou využívat výrobci i dovozci elektrozařízení, města či obce a v neposlední řadě také samotní prodejci elektra či servisy. V současné době je možné vysloužilé elektro zařízení odevzdat na více než 15.000 sběrných míst, jde tak o nejhustší síť odběru vysloužilých zařízení na území České republiky i v Evropě.

 

Společnost ASEKOL již sebrala následující množství elektrozařízení:
  • 120 305 tun(od roku 2005, k 3. 6. 2014)
  • 6 576 tun(v roce 2014, k 3. 6. 2014)

Více se o společnosti ASEKOL dozvíte přímo na stránkách společnosti.

www.obchody24.cz, infolinka 596 965 968
 
 
596 965 968
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nákup na splátky Hello bank!Nákup na splátky HomeCreditVisaVisa ElectronMasterCardMaestroPayU