Digitální fotoaparát Canon EOS M100 + M 15-45 + EH31FJ + 16 GB karta šedý (2211C069)


CSC fotoaparát Canon EOS M100 + M 15-45 IS STM + VUK, šedý CSC fotoaparát Canon EOS M100 + M 15-45 IS STM + VUK, šedý
CSC fotoaparát Canon EOS M100 + M 15-45 IS STM + VUK, šedý CSC fotoaparát Canon EOS M100 + M 15-45 IS STM + VUK, šedý
CSC fotoaparát Canon EOS M100 + M 15-45 IS STM + VUK, šedý CSC fotoaparát Canon EOS M100 + M 15-45 IS STM + VUK, šedý
CSC fotoaparát Canon EOS M100 + M 15-45 IS STM + VUK, šedý CSC fotoaparát Canon EOS M100 + M 15-45 IS STM + VUK, šedý
již se neprodává
poslední známá cena 9 990 Kč


kód: 5186368


Digitální fotoaparát Canon EOS M100 + M 15-45 + EH31FJ + 16 GB karta šedý (2211C069)

Bezzrcadlovka v setu s objektivem, APS-C CMOS snímač 24 Mpx, bajonet EF-M, video Full HD (1920x1080)/60 fps, citlivost (ISO) až 25 600, LCD 7,5 cm dotykový polohovatelný displej, Wi-Fi, NFC, hmotnost 0,302 kg

 • Snímač: CMOS
 • Hledáček: bez hledáčku
 • Š: 6,71 cm
 • V: 10,82 cm
 • H: 3,51 cm
 • další vlastnosti

 MOŽNÉ ALTERNATIVY

 VLASTNOSTI

Základní informace

Název
CSC fotoaparát Canon EOS M100 + M 15-45 IS STM + VUK, šedý
Záruka
24 měsíců
Model
CANEOSM1001545VUKG
Kód výrobku
5186368
Výrobce

Obecné informace

Typ fotoaparátu vysvětlivka
kompakt s výměnným objektivem

Typ fotoaparátu

Digitální fotoaparáty můžeme podle konstrukce rozdělit na kompaktní, kompaktní s výměnným objektivem, zrcadlovky (DSLR) a elektronické (nepravé) zrcadlovky (SLR-like).
CANON AKCE
Letní CashBack
Materiál těla

plast

Menu v CZ/SK jazyku
ano

Snímací čip

Rozlišení (foto)vysvětlivka
24,2

Rozlišení (foto)

Je počet obrazových bodů, ze kterých je tvořena výsledná fotografie. Ovlivňuje kvalitu a rozměr snímku při tisku. Obecně platí - čím větší rozlišení, tím lepší kvalita snímku a větší rozměr vytištěné fotografie.
Formát snímačvysvětlivka
APS-C

Formát snímač

APS-C snímače, nepokrývají celé pole snímače (filmu), nicméně pro běžné fotografování je to dostačující parametr.
Full-Frame digitální zrcadlovky jsou poloprofesionální nebo profesionální přístroje, které májí velikost snímacího čipu rovnu velikosti plného políčka kinofilmu používaného u klasických fotoaparátů, tj. 36 × 24 mm.
Větší velikost čipu má vliv na hloubku ostrosti výsledné fotografie.
Druh snímačevysvětlivka
CMOS

Druh snímače

Snímač (snímací čip) snímá požadovaný obraz a tvoří nejdůležitější prvek fotoaparátu. Pro představu vypadá jako destička s miliony snímacími body (pixely), které zaznamenávají intenzitu světla a další obrazové informace. Tyto informace pak dále zasílá do procesoru.
Velikost snímače (CSC)
22,3 × 14,9 mm
Min. citlivost (ISO)vysvětlivka
100 ISO

Min. citlivost (ISO)

Citlivost (někdy nazývána také ISO podle normy) je jeden ze základních parametrů expozice při pořizování snímku. Obvyklé hodnoty citlivosti jsou od 12 do 3200 ISO, existují ale i mnohem vyšší hodnoty. Citlivost ovlivňuje množství světla, které je ke správné expozici potřeba (s vyšší citlivostí lze např. fotografovat i v horších světelných podmínkách), má ale zároveň vliv na kvalitu fotografie - způsobuje větší zrno a šum.
Max. citlivost (ISO)vysvětlivka
25 600 ISO

Max. citlivost (ISO)

Je vyjádření citlivosti snímače na světlo. Vyšší citlivost využijeme zejména při snímání v horších světelných podmínkách pro zamezení šumu a rozmazání šumu.
Formát záznamu fotovysvětlivka

JPEG

RAW

Formát záznamu foto

Obrázek z digitálního fotoaparátu obsahuje miliony jednotlivých bodů s obrovskou barevnou hloubkou, což klade vysoké nároky na kapacitu paměti. Pro zmenšení velikosti výsledných datových souborů se proto používají speciální matematické algoritmy, které dokážou určité obrazové informace vypouštět a tím tato data zkomprimovat, tedy výrazně snížit velikost výsledného datového souboru.

Bezesporu nejpoužívanějším formátem je JPEG (Joint Photographic Experts Group). Formát JPEG se používá hlavně u fotografií a všude tam, kde nechceme narušit barevnou hloubku obrazu. Velmi rozšířený je zejména na internetu formát GIF, který už ale zasahuje do barevné hloubky obrazu a hodí se proto spíše pro kreslené obrazy (loga, nápisy, ikonky) s menším množstvím použitých barev. Vysoce kvalitním formátem digitálního obrazu je pak TIFF, který je používán u některých dražších fotoaparátů s velkou kapacitou paměti, protože velikost datových souborů tohoto formátu je obrovská. Profesionální fotoaparáty používají i speciální formát RAW.

Objektiv

Počet objektivů v setuvysvětlivka
1

Počet objektivů v setu

Je počet objektivů, které jsou v balení s tělem fotoaparátu.
Bajonet
EF-M
Stabilizace objektivu
ano
Min. ohnisková vzdálenostvysvětlivka
15 mm

Min. ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost je základní parametr objektivu. Je to vzdálenost mezi optickým středem objektivu a rovinou, na které objektiv dokáže zaostřit snímaný objekt tj. tam, kde se protínají všechny paprsky světla, které prochází objektivem.
Max. ohnisková vzdálenostvysvětlivka
45 mm

Max. ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost je základní parametr objektivu. Je to vzdálenost mezi optickým středem objektivu a rovinou, na které objektiv dokáže zaostřit snímaný objekt tj. tam, kde se protínají všechny paprsky světla, které prochází objektivem.
Světelnost objektivu vysvětlivka
3.5 - 6.3 f/

Světelnost objektivu

Světelnost objektivu je vyjádření kolik světla je objektiv schopný využít při fotografování pro vykreslení foceného objektu.
Průměr závitu objektivu
49
Sluneční clona v balení
ne
Nejmenší vzdálenost ostřenívysvětlivka
25 cm

Nejmenší vzdálenost ostření

Vzdálenost ostření udává vzdálenost fotografovaného objektu od senzoru fotoaparátu, při které je objektiv schopen zajistit ostrý obraz.

Režimy a funkce

Sekvenční snímánívysvětlivka
6 sn./s

Sekvenční snímání

Sekvenční snímání umožnuje pořizovat snímky se stejným zaostřením a stejnou expozicí. Běžné digitální i klasické fotoaparáty dokáží snímat rychlostí 2-3 snímky za sekundu, výkonnější DSLR 5 sn/sec. Přístroje určené pro profesionály snímají 8-10 snímků za sekundu v plné kvalitě
Detekce obličejevysvětlivka
ne

Detekce obličeje

Funkce digitálního fotoaparátu, který tak dokáže rozpoznat obličeje na snímku a automaticky je zaostřit.
Interní blesk
ano
Samospoušť (min. prodleva)vysvětlivka
10 s

Samospoušť (min. prodleva)

Minimální časová prodleva (v sekundách), kterou lze nastavit u funkce samospoušť.
Nastavení interního blesku v EV
ano
Kreativní režimyvysvětlivka

8

Kreativní režimy

Pomocí kreativních režimů lze fotografie upravovat ještě ve fotoaparátu. Jde o základní a snadné úpravy pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou fotografie složitě upravovat v počítači. Jedná se např. o režimy "černobílý", "sépie", "rybí oko" apod.
Externí bleskvysvětlivka
ne

Externí blesk

Některé fotoaparáty podporují připojení externího blesku pomocí tzv. sáněk neboli patice na blesk, umístěné v horní části fotoaparátu. Tato patice obsahuje kontaktní body, pomocí kterých se přenášejí informace o nastavení mezi bleskem a fotoaparátem.

Zaostřování a měření scény

Kompenzace expozice +/-EV délka krokuvysvětlivka
-3 až +3 EV v krocích po 1/3 EV

Kompenzace expozice +/-EV délka kroku

Možnost ručního posunu hodnot expozice o expoziční stupně (EV, exposure value), resp. většinou o třetiny EV stupně. Tuto funkci lze využít při nevyhovujících, ať už příliš jasných či nedostatečných, světelných podmínkách. Pomocí kompenzace expozice můžeme snímek na pohled "zesvětlit" či "ztmavit".
Systém ostření

Jednotlivý AF + MF

Pomocné světlo AFvysvětlivka
ano

Pomocné světlo AF

Pomocné zaostřovací světlo AF (AF assist lamp) napomáhá zaostření při špatných světelných podmínkách. Jde v podstatě o malou lampičku, která při pokusu o zaostření přisvětlí scénu a pomůže fotoaparátu rozpoznat hrany zaostřovaného objektu, pomocí nichž poté správně zaostří.
Vyvážení bílévysvětlivka

automatické

Vyvážení bílé

Ne vždy máme tu možnost fotografovat za plného slunečního světla o barevné teplotě 5500K. Často je fotografovaná scéna osvětlena světlem "teplejším" (např. žárovka 3000K) nebo naopak "studenějším" (např. zatažená obloha 6500K), tedy světlem o jiné barevné teplotě. Je tedy třeba dát fotoaparátu jasně najevo, jakou barvu má při daném druhu osvětlení vlastně považovat za bílou a jaká je tedy její barevná teplota.

Naprostá většina digitálních fotoapárátů je schopna provést nastavení bílé automaticky, popř. automatiku vypnout a nastavit ručně některou z předvolitelných hodnot (žárovkové osvětlení, slunce za mrakem, zářivka, atd.).

U dražších fotoaparátů je k dispozici možnost mnohem přesnějšího nastavení bílé. Stačí namířit objektiv na bílý předmět (např. stránku bílého papíru), stisknout tlačítko a hodnota bílé je fotoaparátem přesně změřena a nastavena.
Nejkratší čas expozicevysvětlivka
1/4000 s

Nejkratší čas expozice

Expoziční čas (doba expozice, rychlost závěrky) je doba, po kterou je závěrka fotoaparátu otevřena a umožňuje tak světlu dopadat na obrazový senzor nebo film ve fotoaparátu.
Nejdelší čas expozicevysvětlivka
30 s

Nejdelší čas expozice

Expoziční doba je čas, po který dopadá na světlocitlivý materiál či snímač obraz z objektivu. Udává se ve zlomcích sekundy nebo v sekundách celých, a to v řadě stanovených hodnot, které jsou navzájem přibližně dvojnásobné (event. poloviční). Například 2 s, 1 s, 1/2, 1/4, 1/8, 1/15, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000.

Za hranici použitelnosti při fotografování bez stativu se považuje expoziční doba 1/60 sekundy. Delší expoziční dobu (např. 1/30 s) lze "udržet" bez stativu přímo v rukou jen velmi obtížně a obrázek je zpravidla rozmáznutý pohybem roztřesených rukou.

Displej a hledáček

Polohovatelný displejvysvětlivka
naklápěcí

Polohovatelný displej

Umožňují natočení, vyklopení zadního displeje, tak aby jste stále měli přehled o tom co fotíte, ikdyž například máte fotoaparát nad úrovní očí.
Dotykový displejvysvětlivka
ano

Dotykový displej

Dotykový displej umožnuje ovládat přímo dotykem bez použití funkčních kláves.
Typ hledáčkuvysvětlivka
bez hledáčku

Typ hledáčku

Hledáček zobrazuje stejný obraz, jaký zmáčknutím spouště vyfotíte. V případě optického hledáčku je obraz z objektivu přenesen soustavou hranolů, zrcadel a čoček. Elektronický hledáček pak tvoří malý displej, na který je přenášen obraz digitálně.
Velikost LCDvysvětlivka
7.5 cm

Velikost LCD

Vyjadřuje velikost (rozměr uhlopříčky) zadního displeje.
Rozlišení LCDvysvětlivka
1 040 000 pix

Rozlišení LCD

Vyjadřeje rozlišení zadního displeje přístroje

Paměť

Podpora paměťových karet
ano

Rozhraní

GPSvysvětlivka
ne

GPS

Globální polohovací systém, zkráceně GPS. Určí polohu přístroje s přesností do 10m.
NFCvysvětlivka
ano

NFC

NFC je technologie pro přenos informací dotekem. Používá se třeba pro rychlé spárování Bluetooth zařízení. Potom se stačí dotknout televize mobilem s NFC a rovnou můžete na obrazovce promítat fotky z telefonu.
Konektory

USB Mini-B

Wi-Fivysvětlivka
ano

Wi-Fi

Tento parametr udává, jestli je součástí produktu přímé připojení k síti přes WiFi. Neudává jestli je WiFI jako volitelné příslušenství.

Díky technologii WiFi se dnes můžete připojit k internetu prakticky kdekoliv ať už doma, v restauraci nebo na jiných místech.
Wi-Fi zařízení jsou dnes prakticky ve všech přenosných počítačích a i v některých mobilních telefonech.
Propojení Bluetoothvysvětlivka
ano

Propojení Bluetooth

Technologie která umožňuje bezdrátový přenost dat.
Podpora přímého tisku
ano

Záznam videa

Hodnota fps
60
Max.rozliš.videavysvětlivka
Full HD (1920x1080) pix

Max.rozliš.videa

Je to vyjádření počtu obrazových bodů, ze kterých je tvořen jeden snímek videosekvence. Oblivňuje kvalitu videa při jeho přehrávání či editaci.
Formát záznamu videavysvětlivka

AVI/MPEG4

MP4

Formát záznamu videa

AVI (Audio-Video) pochází z MS Windows. Původně se jednalo o jednoduchým způsobem komprimovanou animaci. Dnes se s touto příponou ukládají i několikagigabytové filmy ve špičkové kvalitě. V podstatě se tedy jedná o jakousi obálku pro různé kompresní metody. Používá se převážně MPEG 4, hlavně varianty DivX nebo WM. Pro zvukovou stopu se používá komprese MP3, případně méně náročné komprese.

MPEG (Motion Picture Expert Group) se používá pro přenos a archivaci multimediálních dat. Potkat můžete tři druhy formátu. MPEG I, II a IV. Platí, že čím vyšší číslo, tím větší komprese, náročnost a kvalita. Komprese funguje na principu zaznamenávání změn od předešlého a následujícího políčka filmu. Pro zvukovou složku se používá jak nekomprimovaný navzorkovaný signál, tak různé komprese až po MP3.

MOV (Movie) pochází ze světa počítačů Apple MacIntosh. Dnes se používá hodně v USA, například NASA často uveřejňuje animace v tomto formátu.

Další parametry

Vodotěsnost
ne
Typ bateriívysvětlivka
Li-Ion akumulátor

Typ baterií

Napětí, laicky řečeno, udává sílu baterie. Pokud kapacita baterie značí, jak dlouho baterie může pracovat, pak napětí symbolizuje, jak velkou námahu zvládne.
Barvavysvětlivka

šedá

Barva

Vyjadřuje barvu výrobku, barvu uvádíme podle toho, která barva na výrobku převládá a je dominantní.

Rozměry

Šířka výrobku
6.71 cm
Výška výrobku
10.82 cm
Délka (Hloubka) výrobku
3.51 cm
Hmotnost výrobku
0.3 kg
Šířka balení
18 cm
Výška balení
25 cm
Délka (Hloubka) balení
15 cm
Hmotnost balení
1.2 kg

 POPIS

Digitální fotoaparát Canon EOS M100 + M 15-45 + EH31FJ + 16 GB karta šedý (2211C069)

 • CANON EOS M100
 • Malý, stylový a jednoduchý bezzrcadlový fotoaparát se širokými možnostmi připojení a neuvěřitelnou kvalitou snímků, který je dokonalý pro přechod ze smartphonu.
 •  
 • Kvalita bez námahy. Neuvěřitelné výsledky.
 • Vyprávějte svůj příběh prostřednictvím nádherných snímků a filmů v rozlišení Full HD se skutečnou filmovou atmosférou. Atraktivní, kompaktní a kreativní bezzrcadlový fotoaparát EOS M100 vám díky dotykovému ovládání ve stylu smartphonu a snadno použitelnému připojení Bluetooth a Wi-Fi umožňuje pohodlně zachytit a sdílet neopakovatelné okamžiky.
 •  
 • Kvalita bez námahy
 • Udělejte okamžitý dojem dokonale ostrými fotografiemi a filmy v rozlišení Full HD se skutečnou filmovou atmosférou, které zachytíte ve dne i v noci díky 24,2MP snímači CMOS, systému Dual Pixel CMOS AF, citlivosti ISO až 25600 a automatickým režimům.
 •  
 • Kompaktní spontánnost
 • Atraktivní a kompaktní fotoaparát EOS M100 nabízí výkon digitální zrcadlovky v přenosném provedení. Pořizujte fantastické snímky zásluhou zpracování výkonným procesorem DIGIC 7 a zachyťte každou akci díky snímání rychlostí 6,1 sn./s.
 •  
 • Bezproblémové připojení
 • Rozhraní Bluetooth® a Wi-Fi a aplikace Canon Camera Connect umožňují snadné připojení k chytrým zařízením. Užijte si ovládání ve stylu smartphonu prostřednictvím naklápěcího dotykového displeje, který je ideální pro vytváření selfie.
 •  
 • Jedinečné provedení
 • Dodejte svému fotoaparátu osobitý vzhled - na výběr máte z mnoha stylů. Vyberte si ze 3 ikonických barev těla fotoaparátu a poté jej doplňte o obal přední strany EH31-FJ v různých barvách a provedeních.
 •  
 • Aplikace Canon Photo Companion
 • Aplikace Photo Companion je dokonalý partner pro každého vizuálního vypravěče. Dává vám přístup k odborným poznatkům a obsahu na míru, když to nejvíce potřebujete - takže můžete svým příběhům vdechnout skutečný život.
 •  
 • HLAVNÍ FUNKCE:
 • 24,2MP snímač CMOS APS-C
 • Systém CMOS AF s duálními pixely - rychlý při fotografování, plynulý při natáčení videa
 • Full HD 60p - realističtější filmové záběry se stabilním záznamem
 • Wi-Fi a NFC - připojte se, sdílejte a zálohujte bezdrátově
 • Výkonné zpracování procesorem DIGIC
 • Snímání kontinuálně rychlostí 6,1 sn./s
 • Výklopný 7,5cm dotykový displej LCD s vysokým rozlišením
 • Bluetooth
 •  
 • OBSAH BALENÍ
 • Tělo fotoaparátu EOS M100
 • Objektivy EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STMi
 • Pouzdro EH31FJ
 • SD karta 16 GB
 • Kryt fotoaparátu R-F-4
 • Popruh EM-300DB
 • Propojovací kabel IFC-600PCU
 • Nabíječka baterií LC-E17
 • Bateriový zdroj LP-E17
 • Napájecí kabel
 •  
 • Objektiv EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM
 • Je ideální pro pořizování fotografií nebo filmů a zachytí vše od dramatických záběrů krajin a nádherných portrétů po rychle se měnící akce - malý a univerzální objektiv se zoomem 15-45 mm, který se snadno přenáší. Dokonalý společník pro uživatele fotoaparátů EOS M.
 •  
 • Výhody
 • •Univerzální objektiv pro fotoaparáty EOS M
 • •Lehký, se zasouvací konstrukcí a stylovým designem pro snadné přenášení
 • •Snadný záznam plynulých a stabilních filmů
 • •Ostré snímky s optickým stabilizátorem obrazu
 • •Zachycení spontánních okamžiků díky rychlému automatickému zaostřování
 •  
 • Specifikace - OBJEKTIV
 •  
 • Velikost snímku
 • APS-C
 • Ohnisková vzdálenost ekvivalentní pro 35mm film (mm) 24 - 72
 • Zorný úhel (horizontální, vertikální, diagonální)
 • 74° 10' - 28° 20'
 • 53° 30' - 19° 05'
 • 84° 30' - 33° 40'
 • Konstrukce objektivu (členy/skupiny)
 • 10 prvků / 9 skupin
 • Minimální zaostřovací vzdálenost 0.25 m
 • Maximální zvětšení 0,25 x (při 45 mm)
 • Clona
 • Počet lamel clony 7
 • Maximální clona 22 až 40 (38)
 • Informace o vzdálenosti
 • Ano
 • Stabilizátor obrazu
 • S rozsahem 3,5 EV
 • Pohon automatického zaostřování (AF)
 • Krokový motor
 • Rozměry
 • Průměr filtru 49 mm
 • Max. průměr × délka: 60,9 × 44,5 mm
 • Hmotnost 130 g
 •  
 •  
 • TECHNICKÁ SPECIFIKACE FOTOAPARÁTU
 • Obrazový snímač
 • Typ
 • CMOS o velikosti 22,3 × 14,9 mm
 • Efektivní pixely
 • Přibližně 24,2 megapixelu
 • Pixely celkem
 • Přibližně 25,8 megapixelu
 • Poměr stran
 • 3:2
 • Low-pass filtr
 • Vestavěný/fixovaný
 • Čištění snímače
 • Integrovaný čisticí systém EOS
 • Typ barevného filtru
 • Primární barvy
 •  
 • Obrazový procesor
 • Typ
 • Procesor DIGIC 7
 •  
 • Objektiv
 • Montáž objektivu
 • EF-M (objektivy EF a EF-S jsou kompatibilní při použití upevňovacího adaptéru EF-EOS M)
 • Ohnisková vzdálenost
 • Ekvivalent 1,6násobku ohniskové vzdálenosti objektivu
 • Stabilizace obrazu
 • Optický stabilizátor obrazu u kompatibilních objektivů
 • Film: vylepšená digitální stabilizace obrazu ve 3 osách s kompatibilními objektivy
 •  
 • Zaostřování
 • Typ
 • Systém Dual Pixel CMOS AF Pixely detekce fázového rozdílu vestavěné do obrazového snímače
 • Systém automatického zaostřování / AF body
 • - Maximálně 49 AF bodů (pevně umístěných na mřížce 7 × 7) prostřednictvím aut. výběru ve fotoaparátu
 • - Volné umístění 1 AF bodu / 1 AF zóny (9 bodů, mřížka 3 × 3) pomocí ručního výběru
 • Rozsah automatického zaostřování (AF)
 • EV -1 až 18 (při teplotě 23 °C a citlivosti ISO 100 s objektivem EF-M 22mm f/2 STM)
 • Režimy automatického zaostřování (AF)
 • Jednosnímkové automatické zaostřování a průběžné automatické zaostřování
 • Volba AF bodu
 • - Obličej+ Sledování: sledování obličeje a objektu pomocí automatického rozpoznávání /ručního výběru prostřednictvím dotykové obrazovky. Automatický výběr více než 49 AF bodů, když není v rámečku rozpoznána tvář.
 • - Plynulé zónové AF: ruční výběr zóny, plus automatický výběr více než 9 AF bodů v rámci vybrané zóny
 • - 1bodové automatické zaostřování: Ruční výběr pomocí dotykové obrazovky/tlačítek
 • Zobrazení vybraného bodu automatického zaostření (AF).
 • Je označen na displeji LCD
 • Blokování automatického zaostření
 • Zablokováno, pokud je stisknuto buď tlačítko spouště do poloviny, nebo přizpůsobitelné tlačítko blokování AE
 • Pomocné světlo AF
 • S využitím pomocného světla LED
 • Ruční zaostřování
 • - S objektivy typu EF a EF-S - výběr pomocí spínače AF/MF na objektivu
 • - S objektivy typu EF-M - výběr pomocí vyhrazeného tlačítka MF/dalších tlačítek s přizpůsobitelnou funkcí (přepínání AF/MF).
 • - Dostupné je zvýraznění okrajů pro MF.
 • - Dostupná funkce AF+MF (Ruční nastavení zaostřování po One-Shot AF)
 • - K dispozici zvětšení snímku během ručního zaostřování (5× nebo 10×)
 •  
 • Řízení expozice
 • Režimy měření expozice
 • Měření v reálném čase zajišťované snímačem obrazu
 • (1) Poměrové měření (384 zón)
 • (2) Částečné měření ve středu (přibližně 10 % obrazovky živého náhledu)
 • (3) Celoplošné měření se zdůrazněným středem
 • (4) Bodové měření (přibližně 2 % obrazovky živého náhledu)
 • Rozsah měření
 • Fotografie: EV 1 až 20 (při teplotě 23 °C a citlivosti ISO 100)
 • Film: EV 2 až 20 (při teplotě 23 °C a citlivosti ISO 100)
 • Blokování AE
 • Automatické: v režimu jednosnímkového automatického zaostřování (One-Shot AF) s poměrovým měřením se expoziční hodnoty zablokují při dosažení zaostření.
 • Ruční: pomocí tlačítka blokování AE v režimech kreativní zóny.
 • Kompenzace expozice
 • ±3 EV v krocích po 1/3 EV
 • Citlivost ISO
 • Automatické ISO (100 až 25600), 100 až 25600 v krocích po 1/3 EV
 • Film: Automatické ISO (100 až 6400), 100 až 12800 v krocích po 1/3 EV
 •  
 • Závěrka
 • Typ
 • Elektronicky řízená štěrbinová závěrka
 • Rychlost
 • 30 až 1/4 000 s (v krocích po 1/3 EV), Čas B (Bulb) (Celkový rozsah rychlosti závěrky. Dostupný rozsah závisí na režimu snímání.)
 •  
 • White Balance (Vyvážení bílé)
 • Typ
 • Automatické vyvážení bílé pomocí obrazového snímače
 • Nastavení
 • AWB (Automatické vyvážení bílé), Denní světlo, Stín, Zataženo, Wolframové světlo, Bílé zářivkové světlo, Blesk, Uživatelské, Nastavení teploty chromatičnosti (v krocích po 100 K).
 • Kompenzace vyvážení bílé:
 • 1. Modrá/jantarová ±9 úrovní
 • 2. Purpurová/zelená ±9 úrovní
 • Uživatelské nastavení vyvážení bílé
 • Ano, možnost zaregistrovat 1 nastavení
 •  
 • Displej LCD
 • Typ
 • Displej LCD (TFT) s dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0"). Poměr stran 3:2. Přibližně 1 040 000 bodů. Elektrostatický kapacitní. Naklápění přibl. 180 stupňů směrem vzhůru
 • Pokrytí
 • Přibližně 100 %
 • Nastavení jasu
 • Možnost nastavení pěti úrovní
 • Možnosti zobrazení
 • Přizpůsobitelné, přepínání pomocí tlačítka INFO.
 • (1) Obraz živého náhledu se základními informacemi
 • (2) Obraz živého náhledu s úplnými informacemi
 • (3) Obraz živého náhledu bez informací
 • (4) Obrazovka rychlého ovládání
 •  
 • Blesk
 • Vestavěný blesk GN (ISO 100, metry)
 • 5
 • Pokrytí vestavěného blesku
 • Maximální pokrytí ve vzdálenosti přibl. 15 mm (ekvivalent pro 35mm film: přibl. 24 mm)
 • Doba nabíjení vestavěného blesku
 • Přibližně 5 sekund
 • Režimy
 • Automaticky (E-TTL II)
 • Redukce jevu červených očí
 • Ano - pomocí světla pro redukci jevu červených očí
 • X synchronizace
 • 1/200 s
 • Kompenzace expozice s bleskem
 • +/- 2 EV v krocích po 1/3 EV
 • Blokování expozice s bleskem
 • Ano
 • Synchronizace na druhou lamelu
 • Ano
 • Sáňky pro příslušenství / konektor PC
 • Ne / Ne
 •  
 • Snímání
 • Režimy
 • Automatický inteligentní scénický režim, Hybrid Auto, Kreativní asistent, SCN (Autoportrét, Portrét, Jemná pleť, Krajina, Detail, Sport, Jídlo, Noční scéna z ruky, Ovládání HDR podsvětlení), Kreativní filtry (ČB zrnitý, Měkké ostření, Efekt Rybí oko, Efekt Olejová malba, Efekt Akvarel, Efekt Levný fotoaparát, Efekt Miniatura (fotografie a film), Vysoký dynamický rozsah), Programová AE, Priorita závěrky AE, Priorita clony AE, Ruční expozice, Film (Automatická expozice filmu, Ruční expozice filmu, Časosběrný film)
 • Styly Picture Style
 • Automatický, Standardní, Portrét, Krajina, Jemný detail, Neutrální, Věrný, Černobílý, Uživatelem definovaný (3×)
 • Zpracování snímku
 • - Priorita zvýraznění tónu
 • - Auto Lighting Optimizer (Automatická optimalizace jasu) (4 nastavení)
 • - Potlačení šumu dlouhé expozice
 • - Potlačení šumu při vysoké citlivosti ISO (4 nastavení a Potlačení šumu u více snímků)
 • - Korekce vinětace objektivu
 • - Korekce chromatické vady
 • - Korekce difrakce
 • Kreativní asistent:
 • - Rozostření pozadí (5 nastavení)
 • - Jas (19 úrovní)
 • - Kontrast (9 úrovní)
 • - Saturace (9 úrovní)
 • - Tón barvy (19 úrovní)
 • - Černobílý (Vypnuto/Černobílá/Sépiová/Modrá/Fialová/Zelená)
 • Režim snímání
 • Jednotlivé snímky, Kontinuální snímání, Samospoušť (2 s, 10 s, vlastní)
 • Souvislé fotografování
 • - Jednosnímkové automatické zaostřování (One-Shot AF): přibl. 6,1 snímku/s pro až 89 snímků ve formátu JPEG a 21 snímků ve formátu RAW
 • - Průběžné automatické zaostřování (Servo AF): přibl. 4 snímky/s až pro 1 000 snímků typu JPEG
 •  
 • Režim živého náhledu
 • Pokrytí
 • Přibližně 100 % (vodorovně a svisle)
 •  
 • Typ souboru
 • Typ snímku
 • - JPEG: Nízká komprese, Normální komprese (kompatibilní s Exif 2.30) / Standard DCF (Design rule for Camera File system) (2.0)
 • - RAW: RAW (14bitový, Canon original RAW 2. vydání),
 • kompatibilní s formátem Digital Print Order Format [DPOF] verze 1.1
 • Simultánní ukládání ve formátech RAW+JPEG
 • Ano, RAW a různé dostupné úrovně komprese JPEG
 • Velikost snímku
 • - RAW: (3:2) 6 000 × 4 000, (4:3) 5 328 × 4 000, (16:9) 6 000 × 3 368, (1:1) 4 000 × 4 000
 • - JPEG 3:2: (L) 6 000 × 4 000, (M) 3 984 × 2 656, (S1) 2 976 × 1 984, (S2) 2 400 × 1 600
 • - JPEG 4:3: (L) 5 328 × 4 000, (M) 3 552 × 2 664, (S1) 2 656 × 1 992, (S2) 2 112 × 1 600
 • - JPEG 16:9: (L) 6 000 × 3 368, (M) 3 984 × 2 240, (S1) 2 976 × 1 680, (S2) 2 400 × 1 344
 • - JPEG 1:1: (L) 4 000 × 4 000, (M) 2 656 × 2 656, (S1) 1 984 × 1 984, (S2) 1 600 × 1 600
 • K dispozici zpracování snímků typu RAW a změna velikosti snímku přímo ve fotoaparátu při přehrávání
 • Typ filmu
 • MP4 [obraz: MPEG-4 AVC / H.264, zvuk: MPEG-4 AAC-LC (stereofonní)]
 • Velikost videozáznamu
 • - Full HD - 1 920 × 1 080 (59,94, 50, 29,97, 25, 23,976 sn./s)
 • - HD - 1 280 × 720 (59,94, 50 sn./s)
 • - VGA - 640 × 480 (29,97, 25 sn./s)
 • Délka filmů
 • Max. délka 29 min 59 s, max. velikost souboru 4 GB
 • Složky
 • Nové složky lze automaticky vytvářet měsíčně nebo denně.
 • Číslování souborů
 • (1) Postupné číslování
 • (2) Automatický reset
 •  
 • Další funkce
 • Uživatelské funkce
 • 4 uživatelských funkcí s přizpůsobitelnými tlačítky závěrky a záznamu
 • Značka metadata
 • - Uživatelské informace o autorských právech (jméno autora, údaje o copyrightu)
 • - Hodnocení snímků (0 až 5 hvězdiček)
 • Inteligentní polohový senzor
 • Ano, s otáčením snímku
 • Zvětšení náhledu
 • 2× až 10×, aktivovaný v 10 krocích plus hladké přiblížení stažením prstů
 • Formáty zobrazení
 • (1) Jeden snímek s informacemi (přepínání až 8 možností)
 • (2) Jeden snímek
 • (3) Zobrazení náhledů (6, 12, 42 nebo 110 snímků)
 • (4) Zobrazení s přeskakováním (1/10/100 snímků, datum pořízení, hodnocení)
 • Prezentace
 • - Doba přehrávání: 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 15 nebo 30 sekund
 • - Opakování: zapnuto, vypnuto
 • - Přechodové efekty: Vypnuto, Mizení
 • Histogram
 • Jas / RGB
 • Vymazání snímků / ochrana proti vymazání
 • - Vymazání: jeden snímek, vybrané snímky, vybraný rozsah, všechny snímky
 • - Ochrana: vybrané snímky, vybraný rozsah, všechny snímky Zrušit ochranu všech snímků
 • Kategorie nabídky
 • (1) Nabídka fotografování (8×)
 • (2) Nabídka přehrávání (5×)
 • (3) Nabídka nastavení (4×)
 • (4) Nabídka uživatelských funkcí
 • Nabídka jazyků
 • 25 jazyků
 • angličtina, němčina, francouzština, nizozemština, dánština, portugalština, finština, italština, norština, švédština, španělština, řečtina, ruština, polština, čeština, maďarština, rumunština, ukrajinština, turečtina, arabština, thajština, zjednodušená čínština, tradiční čínština, korejština a japonština
 • Aktualizace firmwaru
 • Aktualizaci firmwaru může provádět uživatel.
 • Konstrukce těla
 • Polykarbonát
 •  
 • Rozhraní
 • Počítač
 • Rozhraní Hi-Speed USB (kompatibilní s Mini-B)
 • Jiné
 • Bezdrátová síť LAN (IEEE802.11b/g/n), (pouze 2,4 GHz, kanál 1 až 11), s podporou dynamického NFC
 • Bluetooth® (specifikace verze 4.1, technologie Bluetooth s nízkou spotřebou energie)
 •  
 • Přímý tisk
 • Tiskárny Canon
 • Kompaktní fototiskárny Canon a tiskárny PIXMA podporující technologii PictBridge
 • PictBridge
 • Ano (přes rozhraní USB nebo bezdrátovou síť LAN)
 •  
 • Skladování
 • Typ
 • SD, SDHC, SDXC (kompatibilní s UHS-I)
 •  
 • Podporovaný OS
 • Počítač PC a Macintosh
 • - Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 SP1
 • - Mac OS X 10.9 / 10.10 / 10.11 / 10.12
 • - Pro připojení k počítači prostřednictvím bezdrátové sítě:
 • - Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 SP1
 • - Mac OS X 10.9 / 10.10
 • - Pro aplikaci Image Transfer Utility:
 • - Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 SP1
 • - Mac OS X 10.9 / 10.10 / 10.11 / 10.12
 •  
 • Software
 • Zpracování snímku
 • Digital Photo Professional
 • Jiné
 • Picture Style Editor, EOS Utility, Image Transfer Utility
 • Aplikace Camera Connect je dostupná na zařízeních iOS nebo Android
 •  
 • Zdroj napájení
 • Baterie
 • 1× dobíjecí lithium-iontová baterie LP-E12
 • Životnost baterie
 • - Přibližně 295 snímků (při teplotě 23 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %)
 • - Režim Eco: přibl. 410 snímků
 • - Záznam filmu: přibl. 125 minut
 • - Doba při přehrávání prezentace fotografií: přibl. 4 hodiny
 • Úspora energie
 • - Vypnutí displeje (15 nebo 30 s, 1, 3, 5, 10 nebo 30 min)
 • - Automatické vypnutí (30 s či 1, 3, 5 nebo 10 min, zakázáno), režim ECO
 • Napájení a nabíječka baterií
 • - Nabíječka baterií LC-E12
 • - Kompaktní napájecí adaptér CA-PS700 s DC propojkou DR-E12
 •  
 • Doporučené příslušenství
 • Pouzdra / řemínky
 • - Obal přední strany EH31-FJ
 • - Řemen na krk EM-E2 (světle hnědý)
 • - Řemen na krk EM-E2(BW) (hnědý)
 • - Řemen na krk EM-E2(BK) (černý)
 • - Řemen na krk EM-E2(WH) (bílý)
 • - Řemen na krk EM-E2DB
 • Objektivy
 • - Objektivy EF-M
 • - Všechny objektivy typu EF a EF-S jsou kompatibilní při použití upevňovacího adaptéru EF-EOS M
 • Jiné
 • - Propojovací kabel IFC-400PCU
 • - Upevňovací adaptér EF-EOSM

 SOUBORY KE STAŽENÍ

Digitální fotoaparát Canon EOS M100 + M 15-45 + EH31FJ + 16 GB karta šedý (2211C069)

 

 

 VHODNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

 DISKUZE

Technické specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázek zboží má pouze informativní charakter.

 Nevybrali jste si?

Doporučujeme produkty s podobnými vlastnostmi:

www.obchody24.cz, infolinka 800 200 999
del

AKTIVUJ SI

 

MEGA SLEVY DNE

 

Tyto slevy jsou platné až do půlnoci a platí na vybrané zboží.

 

AKTIVOVAT
 
 
800 200 999
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nákup na splátky Hello bank!Nákup na splátky HomeCreditVisaVisa ElectronMasterCardMaestroPayU

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.