Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-RX100 VII černý


Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII
Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII
Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII
Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII
Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII
Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII
Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII
Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII
Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII
Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII
Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII
Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII
Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII Fotoaparát Sony DSC-RX100 VII
již se neprodává
poslední známá cena 33 990 Kč


kód: 5648659


Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-RX100 VII černý

Oceněno EISA, Kompaktní fotoaparát, 8x optický zoom, CMOS Exmor RS snímač 20,1 Mpx, světelnost objektivu f/2.8 - 5.6, LCD 7,5 cm dotykový polohovatelný displej, video 4K (3840x2160), optická stabilizace, Wi-Fi, NFC, Bluetooth

 VLASTNOSTI

Základní informace

Název
Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-RX100 VII černý
Záruka
24 měsíců
Model
SONDSCRX100M7CE3
Kód výrobku
5648659
Výrobce

Obecné informace

Typ fotoaparátu vysvětlivka
kompakt

Typ fotoaparátu

Digitální fotoaparáty můžeme podle konstrukce rozdělit na kompaktní, kompaktní s výměnným objektivem, zrcadlovky (DSLR) a elektronické (nepravé) zrcadlovky (SLR-like).
Odolné provedení

nemá

Menu v CZ/SK jazyku
ano
Materiál těla

kov

Závit na stativ
ano

Barva

Barvavysvětlivka

černá

Barva

Vyjadřuje barvu výrobku, barvu uvádíme podle toho, která barva na výrobku převládá a je dominantní.

Snímací čip

Rozlišení (foto)vysvětlivka
20.1 Mpx

Rozlišení (foto)

Je počet obrazových bodů, ze kterých je tvořena výsledná fotografie. Ovlivňuje kvalitu a rozměr snímku při tisku. Obecně platí - čím větší rozlišení, tím lepší kvalita snímku a větší rozměr vytištěné fotografie.
Druh snímačevysvětlivka
CMOS

Druh snímače

Snímač (snímací čip) snímá požadovaný obraz a tvoří nejdůležitější prvek fotoaparátu. Pro představu vypadá jako destička s miliony snímacími body (pixely), které zaznamenávají intenzitu světla a další obrazové informace. Tyto informace pak dále zasílá do procesoru.
Stabilizace snímače
ano
Formát záznamu fotovysvětlivka

JPEG

RAW

Formát záznamu foto

Obrázek z digitálního fotoaparátu obsahuje miliony jednotlivých bodů s obrovskou barevnou hloubkou, což klade vysoké nároky na kapacitu paměti. Pro zmenšení velikosti výsledných datových souborů se proto používají speciální matematické algoritmy, které dokážou určité obrazové informace vypouštět a tím tato data zkomprimovat, tedy výrazně snížit velikost výsledného datového souboru.

Bezesporu nejpoužívanějším formátem je JPEG (Joint Photographic Experts Group). Formát JPEG se používá hlavně u fotografií a všude tam, kde nechceme narušit barevnou hloubku obrazu. Velmi rozšířený je zejména na internetu formát GIF, který už ale zasahuje do barevné hloubky obrazu a hodí se proto spíše pro kreslené obrazy (loga, nápisy, ikonky) s menším množstvím použitých barev. Vysoce kvalitním formátem digitálního obrazu je pak TIFF, který je používán u některých dražších fotoaparátů s velkou kapacitou paměti, protože velikost datových souborů tohoto formátu je obrovská. Profesionální fotoaparáty používají i speciální formát RAW.

Objektiv

Min. citlivost (ISO)vysvětlivka
100 ISO

Min. citlivost (ISO)

Citlivost (někdy nazývána také ISO podle normy) je jeden ze základních parametrů expozice při pořizování snímku. Obvyklé hodnoty citlivosti jsou od 12 do 3200 ISO, existují ale i mnohem vyšší hodnoty. Citlivost ovlivňuje množství světla, které je ke správné expozici potřeba (s vyšší citlivostí lze např. fotografovat i v horších světelných podmínkách), má ale zároveň vliv na kvalitu fotografie - způsobuje větší zrno a šum.
Digitální zoomvysvětlivka
64 x

Digitální zoom

Zoom je jeden z parametrů objektivu, jež značí schopnost objektivu přibližovat. Zoom lze též nahrazovat digitálně na úkor kvality obrazu. Přeneseně se také slovem zoom nazývají objektivy s proměnnou ohniskovou vzdáleností (jinak též transfokátor, pankratický objektiv). Pomocí jediného objektivu lze přecházet např. ze širokoúhlého snímku na snímek teleobjektivem. Zoom je charakterizován jako poměr nejdelší možné ohniskové vzdálenosti objektivu ku té nejkratší možné.

Digitální zoom - jedná se o výpočet provedený fotoaparátem nebo programem na úpravu fotografií za použití algoritmů, které se snaží omezovat snížení kvality obrazu. Vždy to je ale metoda ztrátová, proto jí kvalitní přístroje nedisponují.
Max. citlivost (ISO)vysvětlivka
12 800 ISO

Max. citlivost (ISO)

Je vyjádření citlivosti snímače na světlo. Vyšší citlivost využijeme zejména při snímání v horších světelných podmínkách pro zamezení šumu a rozmazání šumu.
Max. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu)vysvětlivka
72 mm

Max. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu)

Hodnota ohniska udává, jak daleko za vstupním členem objektivu je složen výsledek obrazového bodu ležícího před objektivem. Dlouhou ohniskovou vzdáleností se tak fotí detailní záběry.
Elektronická stabilizacevysvětlivka
ano

Elektronická stabilizace

Elektronický stabilizátor ke své funkci využívá rozdíl mezi fyzickým a efektivním počtem bodů obrazového snímače. Neposkytuje tak kvalitní výsledky které je schopen nabídnout stabilizátor optický, avšak je konstrukčně vcelku nenáročný a proto se objevuje i v lacinějších zařízeních.
Optický zoomvysvětlivka
8 x

Optický zoom

Zoom objektivu přibližuje při snímaní vzdálené předměty, je to umožněno přeskupením čoček objektivu a změnou ohniskové vzdálenosti. Čím více přibližujeme, tím více snižujeme světelnost.
Nejkratší čas expozicevysvětlivka
1/32000 s

Nejkratší čas expozice

Expoziční čas (doba expozice, rychlost závěrky) je doba, po kterou je závěrka fotoaparátu otevřena a umožňuje tak světlu dopadat na obrazový senzor nebo film ve fotoaparátu.
Optická stabilizacevysvětlivka
ano

Optická stabilizace

Pracuje na principu plovoucí čočky, která je vložena do optického systému. Poskytuje skvělé výsledky avšak vzhledem k náročnosti takové konstrukce je používán pouze u poloprofesionálních či profesionálních zařízení.
Světelnost objektivu (f)vysvětlivka
2.8 - 5.6

Světelnost objektivu (f)

Světelnost objektivu je vyjádření kolik světla je objektiv schopný využít při fotografování pro vykreslení foceného objektu.
Min. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu)vysvětlivka
9 mm

Min. ohnisková vzdálenost (ekv. 35mm kinofilmu)

Hodnota ohniska udává, jak daleko za vstupním členem je složen výsledek obrazového bodu ležícího před objektivem. Čím kratší ohnisko, tím je záběr otevřenější a méně detailní. Krátkou ohniskovou vzdáleností se tak fotí například rozsáhlé krajinné scenérie.
Nejdelší čas expozicevysvětlivka
nad 8sec. s

Nejdelší čas expozice

Expoziční doba je čas, po který dopadá na světlocitlivý materiál či snímač obraz z objektivu. Udává se ve zlomcích sekundy nebo v sekundách celých, a to v řadě stanovených hodnot, které jsou navzájem přibližně dvojnásobné (event. poloviční). Například 2 s, 1 s, 1/2, 1/4, 1/8, 1/15, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000.

Za hranici použitelnosti při fotografování bez stativu se považuje expoziční doba 1/60 sekundy. Delší expoziční dobu (např. 1/30 s) lze "udržet" bez stativu přímo v rukou jen velmi obtížně a obrázek je zpravidla rozmáznutý pohybem roztřesených rukou.

Režimy a funkce

Sekvenční snímánívysvětlivka
90 sn./s

Sekvenční snímání

Sekvenční snímání umožnuje pořizovat snímky se stejným zaostřením a stejnou expozicí. Běžné digitální i klasické fotoaparáty dokáží snímat rychlostí 2-3 snímky za sekundu, výkonnější DSLR 5 sn/sec. Přístroje určené pro profesionály snímají 8-10 snímků za sekundu v plné kvalitě

Displej a hledáček

Rozlišení LCDvysvětlivka
921 600 pix

Rozlišení LCD

Vyjadřeje rozlišení zadního displeje přístroje
Typ hledáčkuvysvětlivka
elektronický

Typ hledáčku

Hledáček zobrazuje stejný obraz, jaký zmáčknutím spouště vyfotíte. V případě optického hledáčku je obraz z objektivu přenesen soustavou hranolů, zrcadel a čoček. Elektronický hledáček pak tvoří malý displej, na který je přenášen obraz digitálně.
Velikost LCDvysvětlivka
7.5 cm

Velikost LCD

Vyjadřuje velikost (rozměr uhlopříčky) zadního displeje.
Funkce panorama
ano
Interní blesk
ano
Nastavení interního blesku v EV
ne
Externí bleskvysvětlivka
ne

Externí blesk

Některé fotoaparáty podporují připojení externího blesku pomocí tzv. sáněk neboli patice na blesk, umístěné v horní části fotoaparátu. Tato patice obsahuje kontaktní body, pomocí kterých se přenášejí informace o nastavení mezi bleskem a fotoaparátem.
Kreativní režimyvysvětlivka

Ne

Kreativní režimy

Pomocí kreativních režimů lze fotografie upravovat ještě ve fotoaparátu. Jde o základní a snadné úpravy pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou fotografie složitě upravovat v počítači. Jedná se např. o režimy "černobílý", "sépie", "rybí oko" apod.
Dotykový displejvysvětlivka
ano

Dotykový displej

Dotykový displej umožňuje ovládat přímo dotykem bez použití funkčních kláves.
Polohovatelný displejvysvětlivka
ano

Polohovatelný displej

Umožňují natočení, vyklopení zadního displeje, tak aby jste stále měli přehled o tom co fotíte, ikdyž například máte fotoaparát nad úrovní očí.

Paměť

Podpora paměťových karet
ano

Rozhraní

Bluetoothvysvětlivka
ano

Bluetooth

Technologie která umožňuje bezdrátový přenost dat.
GPSvysvětlivka
ne

GPS

Globální polohovací systém, zkráceně GPS. Určí polohu přístroje s přesností do 10m.
NFCvysvětlivka
ano

NFC

NFC je technologie pro přenos informací dotekem. Používá se třeba pro rychlé spárování Bluetooth zařízení. Potom se stačí dotknout televize mobilem s NFC a rovnou můžete na obrazovce promítat fotky z telefonu.
Wi-Fivysvětlivka
ano

Wi-Fi

Tento parametr udává, jestli je součástí produktu přímé připojení k síti přes WiFi. Neudává jestli je WiFI jako volitelné příslušenství.

Díky technologii WiFi se dnes můžete připojit k internetu prakticky kdekoliv ať už doma, v restauraci nebo na jiných místech.
Wi-Fi zařízení jsou dnes prakticky ve všech přenosných počítačích a i v některých mobilních telefonech.

Záznam videa

Max.rozliš.videavysvětlivka
4K (3840x2160) pix

Max.rozliš.videa

Je to vyjádření počtu obrazových bodů, ze kterých je tvořen jeden snímek videosekvence. Oblivňuje kvalitu videa při jeho přehrávání či editaci.

Foto

Polohovatelný displejvysvětlivka
naklápěcí

Polohovatelný displej

Umožňují natočení, vyklopení zadního displeje, tak aby jste stále měli přehled o tom co fotíte, ikdyž například máte fotoaparát nad úrovní očí.

Další parametry

Typ bateriívysvětlivka

Li-Ion akumulátor

Typ baterií

Napětí, laicky řečeno, udává sílu baterie. Pokud kapacita baterie značí, jak dlouho baterie může pracovat, pak napětí symbolizuje, jak velkou námahu zvládne.

Rozměry

Šířka výrobku
10.1 cm
Výška výrobku
5.8 cm
Délka (Hloubka) výrobku
4.3 cm
Hmotnost výrobku
0.3 kg
Šířka balení
15.5 cm
Výška balení
7.5 cm
Délka (Hloubka) balení
12 cm
Hmotnost balení
0.557 kg

 POPIS

Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-RX100 VII černý

 • OCENĚNÍ:
 • EISA AWARD - Best Product 2019 - 2020: Photo Innovation
 •  
 • Fotoaparát RX100 VII nyní disponuje kromě širokého rozsahu zoomu a výjimečné kvality obrazu, které jsou pro řadu RX100 charakteristické, novým výkonným zaostřováním a schopností snímání série snímků. S novým vstupem pro mikrofon, videem v rozlišení 4K HDR (HLG), a naklápěcím dotykovým displejem je také mimořádně vhodný i pro natáčení videozáznamů a vlogging.
 •  
 • HLAVNÍ VLASTNOSTI:
 • » Objektiv se zoomem ZEISS® Vario-Sonnar® T 24-200 mm2 F/2.8-4.5 s vysokým rozlišením
 • » AF za 0,02 s, 357 bodů AF s fázovou detekcí a 425 bodů AF s detekcí kontrastu v ohniskové rovině
 • » Sledování v reálném čase a automatické zaostření na oči v reálném čase
 • » Snímání bez zatmívání rychlostí až 20 sn./s se sledováním AF/AE
 • » Záznam v rozlišení 4K HDR (HLG)
 • » Vstup pro mikrofon
 • » Dotykový displej naklápěcí o 180°
 •  
 • Široký rozsah zoomu ve fotoaparátu kapesní velikosti
 • Zabudovaný kompaktní objektiv se zoomem ZEISS® Vario-Sonnar T 24-200 mm F2.8-4.5 pokrývá navzdory své kompaktní velikosti široký rozsah zoomu odpovídající dvěma standardním objektivům se zoomem (24-70 mm a 70-200 mm). Skládá se z osmi asférických členů se 13 asférickými povrchy pro dosažení maximálního rozlišení, čistoty obrazu a kontrastu napříč celým rozsahem zoomu po celé ploše záběru až do rohů. Čtyři originální členy objektivu Sony AA (Advanced Aspherical) pomáhají minimalizovat sférické zkreslení, vadu koma a chromatickou vadu.
 •  
 • Nový snímač obrazu zajišťující novou úroveň výkonnosti
 • Nově vyvinutý složený obrazový snímač CMOS Exmor RS™ s úhlopříčkou 1,0 palce ve spolupráci s nejnovějším obrazovým procesorem BIONZ X™ zajišťuje skutečně vysokou výkonnost. Výsledkem je rychlé snímání bez zatmění rychlostí až 20 sn./s a snímání jedné série snímků rychlostí až 90 sn/s. Rychlost aritmetických operací probíhajících 60krát za sekundu umožňuje spolehlivé sledovat v režimu AF/AE a předvídat při sledování pohyb objektu. Výhody přináší i pro elektronický hledáček a monitor LCD v podobě lepší kvality obrazu a plynulého zobrazování při snímání rychlostí 60 sn./s.
 •  
 • Snímání bez zatmívání rychlostí až 20 sn./s se sledováním AF/AE
 • Teď můžete začít využívat snímání bez zatmění rychlostí až 20 sn./s, a to včetně sledování AF/AE, takže se váš objekt při sledování nedostane ze záběru ani při snímání v rozsahu teleobjektivu. Přesné a spolehlivé sledování v režimu AF/AE využívá vysokorychlostní aritmetické výpočty, které při souvislém fotografování probíhají až 60krát za sekundu. (A) Snímání bez zatmění (B) Snímání se zatměním
 •  
 • Snímání jedné série snímků rychlostí až 90 sn./s k zachycení rozhodujících okamžiků
 • K dispozici je nový režim snímání jedné série snímků s vysokou četností pro zachycení akčních zlomků sekund. Stisknutím tlačítka spouště závěrky můžete pořídit sedm snímků rychle za sebou rychlostí odpovídající 90 sn./s, 60 sn./s nebo 30 sn./s. Jsou podporovány formáty JPEG i RAW a je možné používat samospoušť. [1] 90 sn./s (0,011 s) [2] 7 fotografií
 •  
 • Mimořádně rychlé automatické ostření se 357 body AF s fázovou detekcí
 • Rychlé a velmi přesné automatické ostření se může pochlubit pozoruhodnou rychlostí dosažení zaostření za 0,02 s, což je nejrychleji na světě, pro precizní zachycení prchavých okamžiků. Dohromady 357 bodů automatického ostření s fázovou detekcí pokrývá téměř 68 % plochy obrazu - nejvíce na světě - a spolupracuje s 425 body automatického ostření s detekcí kontrastu a technologií sledování AF s vysokou hustotou, která dokáže spolehlivě udržet kontakt i s chaoticky se pohybujícími objekty.
 •  
 • Sledování v reálném čase dokáže udržet stabilní zaostření na objektu
 • Poprvé je u řady RX podporováno sledování v reálném čase. Při sledování rychle se pohybujících objektů používá funkce sledování pohybu ve fotoaparátu důmyslný algoritmus rozpoznávání objektů (AI), který k automatickému rozpoznávání objektů a udržení zaostření na nich využívá informace o barevnosti, struktuře (jasu), vzdálenosti (hloubce) a o obličejích/očích. Při souvislém fotografování využívá fotoaparát ke sledování s vysokou přesností při neustále se měnící poloze objektu výpočtů pro AF až 60krát za sekundu. Sledování je možné iniciovat také dotykem, a to jak u fotografií, tak videí.
 •  
 • Zdokonalené automatické zaostření na oči v reálném čase pro lepší portréty a fotografie domácích mazlíčků
 • Automatické zaostření na oči v reálném čase dokáže detekovat oči objektů a zaostřit na ně, a to i v případě, že dojde k zakrytí části obličeje, obličej nachází v protisvětle nebo se objekt dívá dolů. Více než 60 výpočtů pro AF za sekundu umožňuje automatickému zaostřování fotoaparátu RX100 VII výkonné souvislé fotografování a pořizování úchvatných portrétních snímků díky přesnému zaostření na oči - ať už lidské nebo zvířecí. U lidí stačí k aktivaci automatického zaostření na oči v reálném čase jen stisknout do poloviny tlačítko spouště závěrky.
 •  
 • Mimořádná kvalita obrazu a nízký šum
 • 1,0palcový složený obrazový snímač CMOS s rozlišením 20,1 megapixelu využívá technologii se zpětným osvětlením pro vyšší efektivitu sběru světla. Standardní rozsah ISO je 100-12 800, s možností rozšíření na ISO64 a ISO80 (u fotografií). Ve spojení s procesorem zajišťuje vysoké vnímané rozlišení, nízký šum, vysoce přesnou reprodukci barev a přirozené odstíny pleti.
 •  
 • Efekt pro měkké tóny pleti spolu s dalšími efekty rozšíří vaše tvůrčí možnosti
 • Fotoaparát nabízí celou řadu speciálních efektů, které můžete na fotografie použít. Režim pro měkké tóny pleti zmírňuje drobné obličejové vrásky a pobledlou pleť, přičemž zachovává čistý obraz očí a úst objektu. Zkrášlovací efekt je možné použít na již pořízené snímky. Funkce Automatický režim HDR zajistí větší dynamický rozsah a reprodukci tónových přechodů v jasu a kontrastu blížícím se vnímání lidským okem. S vytvářením unikátních snímků vám pomůže několik kreativních stylů a obrazových efektů.
 •  
 • Optický stabilizátor obrazu SteadyShot™ s ekvivalentem 4,0 EV
 • Zabudovaná stabilizace obrazu fotoaparátu zajišťuje ekvivalent o 4 EV rychlejšího expozičního času při 200 mm, s kompenzací chvění fotoaparátu při snímání z ruky i při použití teleobjektivu nebo při špatných světelných podmínkách. V kombinaci s vysoce sofistikovanou optickou konstrukcí a moderním obrazovým procesorem tak přispívá k vynikající kvalitě obrazu fotoaparátu. [1] Bez optického stabilizátoru obrazu SteadyShot™ (Simulace) [2] S optickým stabilizátorem obrazu SteadyShot
 •  
 • Závěrka omezující zkreslení s možností tichého snímání
 • Elektronická závěrka omezující zkreslení dosahuje rychlosti až 1/32 000 s a rychlé odečítání dat ze snímače obrazu do značné míry eliminuje zkreslení u rychle se pohybujících objektů. V prostředí vyžadujícím tiché chování můžete také fotografovat bez zvuku vydávaného závěrkou fotoaparátu. Příkladem jsou portréty pořízené jako momentky a fotografie zvířat, kdy by mohlo cvakání závěrky rušit. Objekty tak můžete zachytit v jejich přirozenosti.
 •  
 • Záznam videa v rozlišení 4K HDR (HLG)
 • Při snímání v rozlišení 4K (QFHD: 3840 x 2160) používá u filmů 33 fotoaparát RX100 VII čtení plného počtu pixelů bez technologie pixel binning, kdy se pomocí 1,7x převzorkování dosahuje vynikajícího rozlišení s potlačením efektu moiré a zubatých okrajů. Formát videa XAVC S podporuje záznam videa s vysokým datovým tokem (max. 100 Mb/s) a s možností využití obrazového profilu HLG (Hybrid Log-Gamma) můžete pracovat s vysokým dynamickým rozsahem jednoduše připojením k televizoru od společnosti Sony kompatibilnímu s technologií HDR (HLG) prostřednictvím kabelu USB.
 •  
 • Vylepšené rychlé hybridní automatické ostření a sledování v reálném čase pro filmy
 • Díky vývoji algoritmů automatického zaostřování (AF) se zlepšila výkonnost systému AF při záznamu videí jak z hlediska rychlosti, tak i přesnosti a schopnosti sledování, včetně lepších výsledků ve slabě osvětleném prostředí. Automatické ostření optimalizuje zaostření fotoaparátu na základě snímaného objektu a po aktivaci sledování v reálném čase můžete zahájit sledování jen výběrem objektu na dotykové obrazovce, a to i u filmů. Rychlost AF a citlivost sledování AF jsou nastavitelné, takže přechody při zaostření lze doladit podle dané scény.
 •  
 • Automatické zaostření na lidské oči v reálném čase při záznamu videa
 • Fotoaparát RX100 VII dokáže jako první z řady RX při záznamu videa detekovat a sledovat lidské oči a stabilně udržovat ostrost i za pohybu objektu. Zaostření je prováděno a udržováno automaticky, takže vy se můžete soustředit na komponování záběrů. Tuto funkci je možné používat ve spojení s funkcí Touch Tracking (Dotykové sledování) - k zaostření stačí se jen dotknout požadovaného bodu na dotykové obrazovce a bude zaostřeno na levé či pravé oko objektu, nebo se budou oči střídat.
 •  
 • Zdokonalená stabilizace obrazu u filmů
 • Systém stabilizace ve fotoaparátu byl zdokonalen tak, aby bylo možné používat aktivní režim při záznamu videa v rozlišení 4K a díky modernizaci algoritmů fotoaparátu je účinek stabilizace při záznamu videa v rozlišení HD ve všech režimech snímání ještě vyšší a poskytuje efektivnější výsledky, než to bylo dosud možné. Pomocí dodatečného použití doplňku Imaging Edge™ Movie Edit ve formě mobilní aplikace lze dosáhnout mimořádně plynulého obrazu, podobného tomu, jaký byste dosáhli pomocí kardanova závěsu.
 •  
 • Konektor pro externí mikrofon
 • Přestože je fotoaparát kompaktní, má zabudován nově doplněný konektor, do kterého můžete připojovat externí mikrofony. Standardní 3,5mm vstup umožňuje využívat vysoce kvalitní mikrofony k profesionálnímu záznamu zvuku pro filmy a vlogy.
 •  
 • Záznam videa na výšku
 • Fotoaparát podporuje záznam videí na výšku s integrovanými metadaty určujícími orientaci fotoaparátu. To znamená, že filmové klipy v tomto formátu přenesené do smartphonů lze přehrávat a používat přímo v tomto stavu, bez nutnosti otáčet je do vodorovného formátu (na šířku).
 •  
 • Intervalové nahrávání pro tvorbu časosběrných filmů
 • Přímo ve fotoaparátu je nyní k dispozici funkce intervalového snímání s intervalem nastavitelným od 1 do 60 sekund. Výsledné fotografie lze pak v postprodukci na počítači sestavit do časosběrného filmu. Díky jednoduše použitelné funkci náhledu s variabilní rychlostí si lze ve fotoaparátu prohlédnout koncept časosběrného filmu.
 •  
 • Až 40x pomalejší rychlost pro mimořádně pomalý záznam
 • Složený obrazový snímač CMOS umožňuje využívat mimořádně vysokou frekvenci snímků až 960 sn./s /1000 sn./s, takže i při snímání teleobjektivem odpovídajícím ohniskové vzdálenosti 200 mm je možné zaznamenat obdivuhodný, mimořádně zpomalený záznam objektů zblízka. Nastavení frekvence snímků a záznamu je možné určit nezávisle pro rychlosti zpomaleného přehrávání od 1/4 do 1/40 reálné rychlosti a pomocí počáteční nebo koncové spouště lze zachytit i ty nejprchavější okamžiky.
 •  
 • Podpora profesionálních pracovních postupů pro záznam videa
 • Pro vyšší nároky kladené na výslednou produkci podporuje fotoaparát celou řadu funkcí pro záznam videa, které se obvykle používají u profesionálního vybavení, například gamma křivek S-Log3 a S-Log2. Široký dynamický rozsah a barevný prostor dostupný při použití těchto profilů S-Log je skvělou volbou pro sladění záznamů z různých fotoaparátů či kamer a minimalizaci přepálených světlých míst či ztráty detailů ve stínech. K dispozici jsou rovněž další obrazové profily a kreativní styly, doplněné vyspělými funkcemi, jako je Gamma Display Assist, měření pomocí zebry, čistý výstup HDMI s ovládáním záznamu, časový kód a záznam proxy. Je tu vše, co profesionál v oblasti videa potřebuje při své každodenní práci.
 •  
 • Hledáček dostupný jedním stiskem
 • Hledáček XGA OLED Tru-Finder™ nabízí ostré rozlišení (odpovídá 2,35 miliónům bodů), a díky vysokému jasu s automatickým podsvícením i vysokému kontrastu umožňuje vynikající náhled snímků a případné úpravy nastavení. Optika elektronického hledáčku omezuje nežádoucí odlesky a zajišťuje dobrou viditelnost od okraje k okraji. Stisknutím vysunovacího spínače hledáčku na straně po straně těla je hledáček ihned k dispozici, nepoužívaný hledáček lze pak ihned zasunout.
 •  
 • Displej LCD výklopný o 180° s všestranným dotykovým ovládáním
 • 3,0palcový displej LCD s vysokým rozlišením 921 tisíc bodů lze vyklopit nahoru přibližně o 180° a dolů asi o 90°, což umožňuje snadné pořizování autoportrétů nebo záběry z nadhledu a podhledu. Možnosti dotykového ovládání zahrnují funkce Touch Shutter (Dotyková závěrka - k uvolnění závěrky) Touch Focus (Zaostření dotykem - k nastavení bodu zaostření), Touch Tracking (Dotykové sledování - k aktivaci automatického ostření na zvolený objekt) a Touch Pad (Dotykový panel - k plynulému posouvání bodu zaostření).
 •  
 • Vlastní funkce pro lepší ovladatelnost
 • Položky nabídky funkcí je možné nastavit nezávisle pro fotografování a záznam videa a na obrazovce nabídek je k dispozici zobrazení nápovědy. Funkce My Menu (Moje nabídka) umožňuje flexibilní výběr až 30 položek nabídky, kdy ty nejpoužívanější je možné pomocí funkce My Dial (Můj ovladač) přiřadit ovladači a ovládacímu kolečku.
 •  
 • Hodnocení, ochrana a skupiny souvislého fotografování
 • V režimu přehrávání je možné fotografie označovat hodnocením chráněným před vymazáním a dostupnost obou funkcí můžete pohodlně zajistit přiřazením vlastních tlačítek. Nepřetržité série snímků lze zobrazit ve skupinách, ve kterých byly nasnímány, a skupiny snímků lze mazat nebo uchovat prostřednictvím jediné operace. Na výběr teď máte také čtyři různé styly zobrazení souvislého fotografování podle svých požadavků pro hledáček nebo monitor LCD.
 •  
 • Efektivnější ovládání nastavení se zdokonaleným uživatelským rozhraním
 • K ještě pohodovějšímu a přímočařejšímu snímání jsou často používané rozsahy ISO a typy oblastí zaostření na obrazovkách nastavení upřednostňovány. Byl zjednodušen režim flexibilního bodového zaostřování s cílem dosažení rychlejšího přesouvání po záběru - ideální pro sportovní scény, kdy objekt často mění svou polohu. U zaostřovacího rámečku nyní můžete přepínat mezi červenou a bílou pro zvýšení viditelnosti v různých podmínkách snímání a pro zaostřování s funkcí peaking byla doplněna indikace modrou barvou, která se výborně hodí pro objekty v teplých barvách.
 •  
 • Možnosti rozšíření pomocí aplikace Imaging Edge Mobile
 • Pomocí zdarma dostupné mobilní aplikace Imaging Edge můžete prostřednictvím zabudované funkce Wi-Fi® zahajovat a ukončovat záznam videa i pořizovat fotografie na dálku ze svého smartphonu nebo tabletu. Zachycené snímky a filmy v rozlišení 4K je také možné bezdrátově přenášet do zařízení pro snadné sdílení, fotoaparát může dokonce využívat údaje o poloze z vašeho smartphonu k označení snímků přes přípojení Bluetooth®. A díky funkci automatického přenosu na pozadí je možné na dálku pořízené fotografie automaticky přenášet z fotoaparátu do smartphonu i během fotografování.
 •  
 • Funkce aplikace Imaging Edge Remote, Viewer a Edit
 • Vylepšete své fotografie díky počítačovým aplikacím Imaging Edge. Pomocí funkce „Remote" můžete ovládat a sledovat snímání živě na počítačové obrazovce. Funkce „Viewer" umožňuje rychle prohlížet, hodnotit a vybírat fotografie z objemných knihoven snímků. A funkce „Edit" slouží k vyvolávání dat ve formátu RAW do vysoce kvalitních fotografií. Získejte to nejlepší ze souborů Sony RAW a mějte nad svými soubory větší kontrolu.
 •  
 • Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X
 • Tento produkt je kompatibilní s aplikacemi Final Cut Pro X a iMovie.
 •  
 • OBSAH BALENÍ:
 • Dobíjecí baterie (NP-BX1)
 • Napájecí adaptér AC
 • Kabel micro USB
 • Poutko na zápěstí
 • Nastavitelný popruh
 • Návod k obsluze
 •  
 • Podrobná technická specifikace Sony v příloze.

 SOUBORY KE STAŽENÍ

Digitální fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-RX100 VII černý

 

 

 VHODNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

 DISKUZE

Technické specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázek zboží má pouze informativní charakter.

 Nevybrali jste si?

Doporučujeme produkty s podobnými vlastnostmi:

www.obchody24.cz, infolinka 800 200 999
del

AKTIVUJ SI

 

MEGA SLEVY DNE

 

Tyto slevy jsou platné až do půlnoci a platí na vybrané zboží.

 

AKTIVOVAT
 
 
800 200 999
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nákup na splátky Hello bank!Nákup na splátky HomeCreditVisaVisa ElectronMasterCardMaestroPayU

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.