Jak vybrat elektrický hrnec?

Klasické nádobí je z našich kuchyní vytlačováno pokročilými technologiemi a přístroji, elektrický hrnec však nepřináší nic zcela převratného. Kombinuje ale klasické postupy přípravy jídel a výrazně tak šetří místo a v neposlední řadě i čas.

Pokud tedy hledáte přístroj, který by nahradil několik vašich domácích spotřebičů, může být elektrický multifunkční hrnec tím pravým. Stejně tak ho oceníte v okamžiku, kdy potřebujete univerzálního pomocníka do kuchyně například na chatě.


O výkon tu běží

Stejně, jako u jakéhokoliv jiného elektrického spotřebiče pro přípravu jídla, i u elektrického hrnce je třeba se nejprve dívat po výkonu a velikosti - tyto dva parametry totiž budou předurčovat jeho použití a také univerzálnost.

Velikost hrnce je velmi variabilní a může se pohybovat od 4 až do 12 litrů, takže s ním obsloužíte jak sebe, tak i rozsáhlou rodinnou sešlost. Některé hrnce navíc umožňují dokoupit další nebo větší nádoby na vaření a zvětšit tak celkový dostupný objem pro přípravu jídel.

V případě výkonu platí jako obvykle jednoduché pravidlo - více je lépe. Vyšší výkon vám usnadní a urychlí přípravu jídel a je vhodné se podle něj orientovat především v situacích, kdy zvažujete přikoupení dalších nádob na přípravu jídel (pokud to hrnec umožňuje).

TIP: Velikost multifunkčních hrnců je velmi různorodá a u některých modelů variabilní, dbejte také na to, aby měl hrnec výkon alespoň 1000 W, což zaručí dostatečnou rezervu.


Peče, vaří, smaží a griluje

Jak již napovídá samotné označení, multifunkční hrnec umožňuje připravovat pokrmy různým způsobem. Vedle klasického vaření je velmi oblíbeným postupem vaření v páře, které umí prakticky všechny multifunkční hrnce. Cizí těmto spotřebičům není ani smažení nebo grilování.

Velmi často umí multifunkční hrnce také tzv. pomalé vaření, kdy se do nádob dají veškeré potřebné suroviny a při relativně nízké teplotě se jídlo připravuje 4 až 12 hodin. Výsledkem je pokrm plný vitamínů a prospěšných látek, podobně jako při vaření v páře - mimo jiné i proto jsou tyto hrnce doporučovány pro „zdravé vaření“.

Specifickou funkcí, kterou je možné najít u multifunkčních hrnců je příprava fondue, případně rozmrazovací funkce.

TIP: Při výběru si rozmyslete, co všechno byste rádi v hrnci připravovali - obvykle se využívá pro vaření zdravých jídel - a od toho by se měl odvíjet váš výběr konkrétního kusu.


Používání a údržba

Většina elektrických multifunkčních hrnců nabídne předpřipravené programy pro vaření konkrétních jídel, ne vždy je ale možné vše zautomatizovat, a proto je vhodné mít možnost nastavit a upravit si teplotu a čas vaření ručně. Tyto dva parametry jsou pro vaření stěžejní, proto se na ně zaměřte.

Ačkoliv šetří hrnec místo a také čas, protože vás nečeká úklid několika spotřebičů a hromady nádobí, můžete se špatným výběrem dostat do podobné situace. Dobře si proto prostudujte způsob rozebrání hrnce na díly a jejich možnost mytí v myčce nádobí. Některé multifunkční hrnce mají dokonce samočistící funkci.

Tip: Na co se zaměřit při výběru multifunkčního hrnce:

  • Podle toho, pro kolik osob budete jídlo připravovat, tak vybírejte objem hrnce, nezapomeňte také na možnost přikoupení dalších nádob a tím i zvětšení celkového objemu.
  • Nechtějte po hrnci nutně všechno, dobře si rozmyslete, jakým způsobem nejčastěji potraviny připravujete a podle toho vybírejte i funkcionality hrnce.
  • Velmi oblíbené je vaření v páře a pomalé vaření, které umožňují „zdravé“ zpracování potravin - tyto dva způsoby úpravy stále ještě nejsou zcela automaticky u každého hrnce.
  • Ovládání hrnce by mělo být jednoduché a srozumitelné, zaměřte se na možnost ruční volby teploty a doby vaření a na možnost mytí v myčce nádobí.

Pokračujte výběrem vhodné kategorie:

 


Kam dál?

www.obchody24.cz, infolinka 596 965 968
 
 
596 965 968
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nákup na splátky Hello bank!Nákup na splátky HomeCreditVisaVisa ElectronMasterCardMaestroPayU