Jak vybrat mp3 přehrávač?

Malé kapesní mp3 přehrávače již v posledních letech plně nahradily mobilní telefony, které mají prakticky stejné funkcionality. Pro mnoho uživatelů jsou však mp3 přehrávače stále nepostradatelnou součástí každodenního vybavení.


Kdy jej budete používat

Nejprve byste si měli rozmyslet, kdy a v jakých podmínkách budete mp3 přehrávač používat a co od něj očekáváte. Díky tomu můžete omezit skupinu relevantních výrobků a snadněji pak vybrat ten svůj ideální.

V zásadě je možné dělit přehrávače na sportovní, videopřehrávače a velkokapacitní úložiště s displejem. Každý z těchto typů má své výhody i nevýhody, které je třeba porovnat s vašimi představami o ideálním zařízení.

Velkokapacitní přehrávače, jak již napovídá jejich označení, nabídnou velkou kapacitu vnitřní paměti (typicky harddisky s několika stovkami GB). Přesným opakem jsou lehké sportovní přehrávače, které bez problémů připnete na okraj kalhot nebo bundy a můžete vyrazit sportovat. Svébytnou skupinou jsou také videopřehrávače, které mimo audio formátů zvládnou i přehrávání videí.

TIP: MP3 přehrávač vždy vybírejte podle zamýšleného využití - na cesty se bude hodit spíše ten, který má i podporu videa, pro sportování zase hledejte odolné provedení a malé rozměry.


Kolik jazyků umíš...

U mp3 přehrávačů platí pořekadlo více, než kdy jindy. Množství formátů pro ukládání hudby a filmů je obrovské. Proto se dá jednoduše říci, že podpora většího množství je vždy lepší - rozhodně platí přímá úměra - čím více, tím lépe.

Pro zapálené audiofily přichází ke slovu také nekomprimované zvukové formáty, jako je například FLAC. Pozor dejte také u videopřehrávačů na to, jaký formát videa podporují, a také s jakými kodeky zvládnou pracovat.

Ne vždy totiž například podpora formátu „.avi“ znamená, že přehrávač přehraje všechny soubory s touto koncovkou, velmi bude záležet na tom, jaký kodek byl použit při výrobě takového videa a zda jej umí přečíst i váš přehrávač.

Neméně důležitá je v takovém případě podpora zobrazení titulků, případně pak zobrazení i českých znaků s diakritikou, které umí různé přehrávače dost potrápit.

TIP: Jelikož je mp3 formát komprimovaným zvukovým souborem, je vhodné vybírat přehrávače také podle podpory různých formátů a kodeků, v tomto případě více znamená lépe.


Displej a ovládání

Displej nemusí být samozřejmou součástí mp3 přehrávače už z toho důvodu, že jej u některých vůbec nebudete potřebovat - malý sportovní přehrávač se obejde bez displeje a stačí mu pouze indikace stavu pomocí jedné diody. Naopak videopřehrávač by měl mít displej dostatečně velký a jemný pro sledování filmů.

Samotné ovládání - u přehrávačů bez displeje - musí být snadno zapamatovatelné a jednoduché, abyste jej zvládli i poslepu. Přehrávače s displejem mívají většinou multifunkční ovládací prvek, případně rovnou dotykový displej, který pak pracuje stejně, jako je tomu u mobilního telefonu.

S displejem samozřejmě úzce souvisí také výdrž baterie, pokud nemusí napájet obrazovku je výdrž násobně delší. Zajímavou cestou je OLED displej, který zobrazuje pouze základní informace a jeho spotřeba je minimální. Lepší cestou než klasické AA baterie jsou akumulátory s delší výdrží i životností.

Tip: Na co se zaměřit při výběru mp3 přehrávače:

  • Vzhledem k podobnosti s mobilním telefonem je stěžejní otázkou k čemu, a kde bude mp3 přehrávač sloužit.
  • Od způsobu použití se odvíjí také typ přehrávače - malý odolný na sport, větší přehrávač s dostatkem prostoru pro ukládání dat, videopřehrávač s větším displejem na cesty.
  • Pozor na podporované formáty pro přehrávání hudby a videa - fajnšmekři budou hledat formát FLAC, v případě videa je důležitý také podporovaný kodek a formát titulků.
  • Displej je opět volitelný parametrem - u outdoorových přehrávačů není žádoucí, naopak videopřehrávače se bez něj neobejdou.

Pokračujte výběrem vhodné kategorie:

 


Kam dál?

www.obchody24.cz, infolinka 596 965 968
 
 
596 965 968
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nákup na splátky Hello bank!Nákup na splátky HomeCreditVisaVisa ElectronMasterCardMaestroPayU