Televize Samsung UE50MU6172


Televize Samsung UE50MU6172 Televize Samsung UE50MU6172
Televize Samsung UE50MU6172 Televize Samsung UE50MU6172
Televize Samsung UE50MU6172 Televize Samsung UE50MU6172
Televize Samsung UE50MU6172 Televize Samsung UE50MU6172
Televize Samsung UE50MU6172 Televize Samsung UE50MU6172
Televize Samsung UE50MU6172 Televize Samsung UE50MU6172
Televize Samsung UE50MU6172 Televize Samsung UE50MU6172
aktuálně nedostupné
poslední známá cena 12 990 Kč

A


kód: 3992371


Televize Samsung UE50MU6172. TV s rozlišením 4K Ultra HD (3840×2160), úhlopříčka 125 cm, DVB-C/S2/T2 (H.265) - certifikováno ČRa, Wi-Fi, Smart TV - internetový prohlížeč, 1300 PQI, HbbTV, HDR, PVR, 3x HDMI, OS Tizen, energetická třída A

 • Úhlopříčka: 125 cm (50")
 • Smart TV: Ano
 • Rozlišení: Ultra HD (4K)
 • 3D: Ne
 • Š: 112,89 cm
 • V: 72,37 cm
 • H: 31,05 cm
 • další vlastnosti

 VLASTNOSTI

Základní informace

Název
Televize Samsung UE50MU6172
Záruka
24 měsíců
Model
SAMUE50MU6172
Kód výrobku
3992371
Výrobce

Technologie TV

Integrovaný tunervysvětlivka

DVB-C

DVB-S2

DVB-T2 (H.265) - certifikováno ČRa

Integrovaný tuner

Televizní tuner umožňuje příjímat a zpracovat televizní signál.

Typy televizních tunerů:
- DVB-T - pro příjem digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače (anténu)
- DVB-T2 pro příjem digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače (anténu) vychází z původního standardu DVB-T. Rozdíl je v tom, že se do stejného kanálu pustí více dat, což umožní zvýšení kvality obrazu. Většina programů bude vysílat v HD rozlišení, zvýší se i počet televizních stanic.
- DVB-C - pro příjempro digitální vysílání v kabelových sítích
- DVB-S - slouží pro příjem digitálního vysílání ze satelitu
- DVB-S2 - slouží pro příjem digitálního vysílání ze satelitu. Výhody DVB-S2 jsou větší přenosová kapacita oproti DVB-S a to až o 30%, vylepšení stability signálu a nové služby
Smart TVvysvětlivka
Ano

Smart TV

SMART TV (chytrý telelevizor) - při připojení k internetu umožňuje používání různych webových služeb a internetových aplikací ve vaší TV (internetový prohlížeč, YouTube, Facebook, HbbTV, ...). Zároveň tyto televizory mají dokonalejší a intuitivnější uživatelské rozhraní.
HbbTV (červené tlačítko)vysvětlivka
Ano

HbbTV (červené tlačítko)

HbbTV (zkratka z anglického Hybrid broadcast broadband) kombinuje klasické televizní vysílání s obsahem získaným přes internet. Informace o tom, zda je pořad vysílán hybridně, poznáte podle červeného tlačítka v obraze. To signalizuje dostupnost dalších služeb a informací, které vyvoláte červeným tlačítkem na svém ovladači. Poté se objeví rozcestník a vy si již vyberete konkrétní akci. Tyto přidružené služby a informace můžete sledovat buď na celé obrazovce, nebo jen v jejím výřezu.
3Dvysvětlivka
Ne

3D

3D je zkratka výrazu „trojrozměrný“. Tyto televizory umí zobrazovat obraz na ploché (2D) obrazovce ve třech rozměrech. Pomocí 3D brýlí může divák vidět obraz prostorově.
Konverze z 2D na 3Dvysvětlivka
ne

Konverze z 2D na 3D

Převádí 2D obraz na 3D obraz v reálném čase. Standardní 2D televizní vysílání se může stát strhující 3D podívanou . Nejen běžné televizní vysílání, ale i fotografie a filmy si můžete prohlédnout ve 3D.
Operační systémvysvětlivka
Tizen

Operační systém

Operační systém umožňuje uživateli ovládat televizor. Jedná se o uživatelské rozhraní (menu televizoru), které nejenom ovládá základní funkce, jako je přepínání programů, ovládání hlasitosti, ale s různými pokročilými technologiemi Vás intuitivně provede řadou zábavných a praktických funkcí. Android - operační systém, který používají výrobci televizorů Sony a Philips, Firefox - operační systém, který používá Panasonic, webOS - operační systém společnosti LG, Tizen - operační systém společnosti Samsung
Wi-Fivysvětlivka

Integrovaná

Wi-Fi

Bezdrátová komunikace bez nutnosti pokládky kabelů. Původně neměl název znamenat nic, ale časem se z něj stala slovní hříčka wireless fidelity (bezdrátová věrnost)
PVR (záznam na USB/HDD)vysvětlivka
Ano

PVR (záznam na USB/HDD)

Televize s PVR umožňují nahrávat vysílání na připojený flashdisk nebo externí harddisk, abyste si mohli pustit záznam později. Mimo televizi si však nahrávku nepustíte.
Integrovaný DVD přehrávačvysvětlivka
ne

Integrovaný DVD přehrávač

DVD přehrávač je součást televizoru. Bez propojovacích kabelů si můžete pustit svůj oblíbený film na DVD přímo v televizoru.
Ovládání hlasemvysvětlivka
Ne

Ovládání hlasem

Pomocí hlasového ovládání stačí vyslovit požadovaný úkon a televizor sám změní televizní kanál, nastaví hlasitost či vyhledá, co mu zadáte

Obrazovka

Technologie displejevysvětlivka

LED

Technologie displeje

Technologie displeje se mezi sebou liší technologií výroby a způsobu podsvícení obrazovky.

LED - pro podsvícení se používájí LED diody. Oproti LCD má nižší spotřebu, velmi jasný a ostrý obraz (kontrast), menší tloušťku, široké spektrum zobrazovaných barev.
OLED - využívá miniaturní organické diody, které po zavedení elektrického proudu vyzařují světlo. Oproti LED má lepší jas, barvu a kontrast, lepší pozorovací úhel, úsporu energie, rychlejší časovou odezvu (lépe snáší rychlé změny obrazu), nižší hmotnost, vyšší variabilitu provedení.
QLED - vylepšená technologie LED zobrazení, kdy je LED podsvícení zobrazovacího panelu kombinované s kvantovými tečkami, které zvyšují jas a zlepšují barvy používá ji firma Samsung.
LCD - pro podsvícení se používá trubicové katodové světlo.
Plazma - nebo také plazmový displej je typ plochého zobrazovacího zařízení používaná pro televizory s velkou úhlopříčkou (minimálně 80 cm). Název plazmová je odvozen od použité technologie využívající malé buňky s elektricky nabitými částicemi ionizovaného plynu.
Úhlopříčka obrazovkyvysvětlivka
125 cm (50")

Úhlopříčka obrazovky

Výrobci televizorů udávají velikost obrazovky v palcích (jedná se o měrnou jednotku, kdy 1" = 2,54 cm). Rozměr obrazovky se měří úhlopříčně. Doporučená maximální pozorovací vzdálenost od televizoru by měla být cca 2x velikost úhlopříčky

32" - 1,6 m
42" - 2,1 m
46" - 2,5 m
55" - 2,8 m
65" - 3,3 m

Upozorňujeme, že viditelná velikost obrazu se může mírně lišit (o 1-3cm) od udávaného fyzického rozměru obrazovky, díky okrajům panelu.
Rozlišení displejevysvětlivka
Ultra HD (4K)

Rozlišení displeje

Rozlišení displeje u televizorů je počet pixelů, který může být zobrazen na obrazovce (počet sloupců x počet řádků). Obecně platí, že čím větší je toto číslo, tím je lepší kvalita obrazu. HD (HD Ready) (1366 x 768)- nižší rozlišení obrazu (doporučujeme kupovat TV s max. úhlopříčkou 32"), Full HD (1920 x 1080) - vyšší kvalita obrazu, plné rozlišení, kvalita obrazu se projeví při sledovaní digitálního vysílaní v HD kvalitě ze satelitu, či sledováním filmů na Blu-ray a DVD discích (doporučujeme kupovat TV s max. úhlopříčkou 49"), Ultra HD (4K) (3840 × 2160) - ultra vysoké rozlišení, zobrazuje 4 x více obrazových bodů než Full HD TV, větší čistota a detaily obrazu
Technologie zobrazenívysvětlivka

LED

Technologie zobrazení

Technologie displeje se mezi sebou liší technologií výroby a způsobu podsvícení obrazovky.

LCD - pro podsvícení se používá trubicové katodové světlo.
LED - pro podsvícení se používájí LED diody. Oproti LCD má nižší spotřebu, velmi jasný a ostrý obraz (kontrast), menší tloušťku, široké spektrum zobrazovaných barev.
OLED - využívá miniaturní organické diody, které po zavedení elektrického proudu vyzařují světlo. Oproti LED má lepší jas, barvu a kontrast, lepší pozorovací úhel, úsporu energie, rychlejší časovou odezvu (lépe snáší rychlé změny obrazu), nižší hmotnost, vyšší variabilitu provedení.
Triluminos, SUHD, SUPERUHD - jedná se o LED panely, které jsou vylepšeny nanokrystalovými technologiemi, vysokou propustností světla, speciálními LED diodami a 10-i bitovým panelem. Výsledkem je, že televizory mají lepší jas, kontrast (vylepšení detailů), více barevných odstínů (čistější a jasnější barvy, věrná a přirozená reprodukce barev, a tím i výraznější dojem hloubky), rychlejší odezvu panelu
Index zpracování obrazuvysvětlivka
1300 PQI

Index zpracování obrazu

Index zpracování obrazu je obnovovací frekvence navýšená o dopočítané snímky, které zvyšují ostrost v dynamických scénách. Označení takto navýšené frekvence se liší podle výrobců, můžete se setkat se zkratkami AMR, CMR, MCI, PMR nebo MotionFlow.
HDR (vysoce dynamický rozsah)vysvětlivka
Ano

HDR (vysoce dynamický rozsah)

HDR - nový standard dokonalosti v UHD televizorech. U mnoha Ultra HD televizorů naleznete nově i podporu HDR (High Dynamic Range), tedy zobrazení s širším dynamickým rozsahem - díky tomu můžete využívat nabídku obsahu v HDR od internetových služeb, jako je Netflix, ale i filmových studií a televizních stanic. HDR disponuje širším rozsahem jasu než standardní dynamický rozsah – obraz zpracovaný a distribuovaný v HDR nabízí díky úchvatnému kontrastu a věrnosti reprodukce barev ještě o třídu realističtější obraz.
Prohnutá obrazovkavysvětlivka
Ne

Prohnutá obrazovka

Prohnutý (zakřivený) televizor umožňuje jednotnou sledovací vzdálenost Vašich očí od každého bodu na obrazovce. Díky tomu máte širší zorné pole, které je bez zkreslení, má vyšší kontrast a je bez reflexů. Lépe se vnímají detaily na okrajích obrazovky a to vše zlepšuje Váš prožitek ze sledování televizoru.

Zvuk

Hudební výkonvysvětlivka
20 W

Hudební výkon

Hudebním výkonem myslíme maximální výkon, který je schopen poskytnout zesilovač (či dané zařízení) 1 sekundu po připojení signálu o kmitočtu 1KHz.

Vstupy

LAN (Ethernet)vysvětlivka
ano

LAN (Ethernet)

Konektor, díky kterému Vaše multimediální zařízení připojíte do internetové sítě
Scart
ne
Počet HDMIvysvětlivka
3

Počet HDMI

High-Definition Multi-media Interface – Jedná se o rozhraní pro přenos nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu. Výhodou tohoto rozhraní je možnost přenášet HD video v plné kvalitě včetně 8-kanálového zvuku skrze jeden kabel.
USB 2.0vysvětlivka
2

USB 2.0

USB 2.0 je rozhraní pro připojení zařízení, jako jsou flashdisky, externí harddisky, čtečky paměťových karet nebo chytré elektroniky. Verze 2.0 umožňuje přenášet data rychlostí až 60 MB/s.

Výstupy

Sluchátkový výstupvysvětlivka
Ne

Sluchátkový výstup

Výstup na sluchátka se hodí, když se chcete dívat na televizi, ale zvukem byste rušili své okolí. Stačí zapojit sluchátka a zvuk uslyšíte jen vy.

Provozní informace

Napájení 12/24 V
ne
Energetická třídavysvětlivka
A

Energetická třída

Zařazení výrobku do energetické třídy slouží k rychlé informaci o energetických vlastnostech výrobku. Označuje se písmeny A - G, přičemž A (A+/A++/A+++) značí nejmenší energetickou náročnost spotřebiče. Informace je zobrazena také graficky na energetickém štítku spotřebiče.
Spotřeba v běžném režimuvysvětlivka
93 W

Spotřeba v běžném režimu

Spotřeba v běžném režimu Spotřeba v běžném režimu představuje odběr energie měřený ve chvíli, kdy je obrazovka zapnutá a sledujete třeba televizní vysílání.
Spotřeba v pohotovostním režimuvysvětlivka
0.5 W

Spotřeba v pohotovostním režimu

Spotřeba v pohotovostním režimu Spotřeba v pohotovostním režimu představuje odběr energie televize přepnuté do režimu Standby, ve kterém je obrazovka vypnutá, ale zařízení je stále napájené, aby mohlo reagovat na dálkový ovladač.
Odhadované náklady na provoz TV za 1 rok
489 Kč
Odhadované náklady na provoz TV za 5 let
2 444 Kč
Odhadované náklady na provoz TV za 10 let
4 888 Kč

Další parametry

Distribucevysvětlivka
oficiální ČR

Distribuce

Výrobek z oficiální distribuce je možné reklamovat v jakémkoliv autorizovaném servisu.
Případná reklamace výrobku, který pochází z distribuce EU, nebo mimo EU, musí být vyřizována přímo u prodejce, kde byl výrobek zakoupen.
Rozměr pro uchycení (VESA)vysvětlivka

400x400 mm

Rozměr pro uchycení (VESA)

VESA standard uchycení popisuje rozteč otvorů televize a držáku TV pro montáž televize na stěnu. Standardizované rozteče jsou definovány konsorciem výrobců a vývojařů grafických a zobrazovacích zařízení VESA (Video Electronics Standards Association). Např. drtivá většina TV s úhlopříčkou 32" používá rozměr VESA 400 x 400.
Hotelový módvysvětlivka
ano

Hotelový mód

Umožňuje na přístroji omezit některé funkce tak, aby uživatel mohl přístroj obsluhovat, ale nedošlo ke změně základního nastavení.

(například rozladění TV, změny programů, nastavení hlasitosti nad povolenou mez atd.)
Televize pro náročnévysvětlivka
Ne

Televize pro náročné

Televizor pro náročné nemusí být jen pro hrstku vyvolených. Každý z nás má jiné představy o nárocích na televizor. Televizory v této kategorii určitě splní všechny vaše představy o dokonalém televizoru.
Barvavysvětlivka

černá

Barva

Barvou je myšleno barevné provedení rámu a případně zadní strany televizoru, ve kterém je osazena obrazovka
Hmotnost bez podstavce
12.2 kg
Výška bez podstavce
65.4 cm
Šířka bez podstavce
112.9 cm
Hloubka bez podstavce
6.3 cm

Rozměry

Šířka výrobku
112.89 cm
Výška výrobku
72.37 cm
Délka (Hloubka) výrobku
31.05 cm
Hmotnost výrobku
12.7 kg
Šířka balení
139.6 cm
Výška balení
76 cm
Délka (Hloubka) balení
17 cm
Hmotnost balení
18.9 kg

 POPIS

Televize Samsung UE50MU6172

 • Každý detail v úžasném rozlišení 4K UHD
 • Užijte si živé detaily ve čtyřnásobně vyšším rozlišení než Full HD televizory. Díky věrným barvám a jasu bude veškerý sledovaný obsah vypadat lépe.
 •  
 • HDR
 • Díky technologii HDR Premium si můžete při sledování HDR obsahu užít dříve nerozeznatelné detaily skryté v nejsvětlejších částech obrazu vašeho televizoru, stejně jako v temných stínech. Konečně si můžete užít opravdový HDR zážitek přímo ve vašem obývacím pokoji.
 •  
 • Lepší kontrast pro váš zážitek ze sledování
 • Díky optimalizovanému kontrastu, barvám a ostrosti poskytuje technologie UHD Dimming věrnou kvalitu obrazu. Oproti stávající technologii Micro Dimming jde do větších detailů a výsledkem je zážitek ze sledování jako nikdy předtím.
 •  
 • Snadné sdílení obsahu na televizoru
 • Přeneste pomocí aplikace Samsung Smart View obrázky, videa a hudbu z mobilního telefonu a PC do svého televizoru Smart TV. Vyznačuje se úžasnou konvergencí a snadným připojením, funguje na většině osobních mobilních zařízeních.
 •  
 • Zrychlete svůj televizor Smart TV díky platformě Tizen
 • Operační systém Tizen povznáší výkon televizoru Smart TV na vyšší úroveň, neboť nabízí rychlejší start, rychlý přístup k televizním programům a všem vašim aplikacím. Dokonce podporuje populární lokální video služby Voyo, HBO, ... Tím je dosaženo maximálního využití televizoru.
 •  
 • Zvyšte kvalitu svého obrazu téměř na úroveň UHD
 • Technologie Ultra Clean View analyzuje váš obsah pokročilým algoritmem s cílem vyfiltrovat a snížit obrazový šum. Dokonce i v případě, že je zdrojové video nižší kvality než Full HD, si můžete užít obraz, který konkuruje UHD standardům.
 •  
 • Vytvořte si svůj vlastní prostor zábavy
 • Televizory Samsung podporují vstupy HDMI, které vám umožní vytvořit centrum multimediální zábavy ve vašem obývacím pokoji. Připojte HDMI přímo do televizoru a sledujte nejrůznější obsah z více zařízení.
 •  
 • Jednoduché a rychlé bezdrátové připojení
 • Integrovaný modul Wi-Fi vám umožní připojit váš Smart televizor k internetu bez zamotaných kabelů. Díky bezdrátovému připojení si nyní můžete vychutnat výjimečný design vaší televize.
 •  
 • Zapojte do televizoru svou zábavu
 • Pomocí technologie ConnectShare můžete v jednom snadném kroku sledovat celou řadu vlastního obsahu. Stačí k televizoru připojit USB nebo pevný disk a budete si moci na velké obrazovce užívat filmy, hudbu a fotografie.
 •  
 •  
 • TECHNICKÁ SPECIFIKACE:
 •  
 • Displej
 • Úhlopříčka obrazovky
 • 50"
 • Rozlišení
 • 3,840 × 2,160
 •  
 • Video
 • Obrazový systém
 • UHD Up-Scaling
 • PQI (index kvality obrazu)
 • 1 300
 • HDR (vysoký dynamický rozsah)
 • HDR
 • Dynamický kontrastní poměr
 • Mega Contrast
 • Micro Dimming
 • UHD Dimming
 • Contrast Enhancer
 • Ano
 • PurColor
 • Ano
 • Auto Motion Plus
 • Ano
 • Filmový režim
 • Ano
 •  
 • Zvuk
 • Dolby Digital Plus
 • Ano
 • DTS Codec
 • Ano
 • Zvukový výkon (RMS)
 • 20 W
 • Typ reproduktorů
 • 2kanálové (směřující dolů + Bass Reflex)
 • Multiroom Link
 • Ano
 • Blutooth Audio
 • Ano
 •  
 • Smart Service
 • Hlasová interakce
 • Britská angličtina, španělština, francouzština, italština, němčina, brazilská portugalština
 • Webový prohlížeč
 • Ano
 • Smart View
 • Ano
 • Aplikace
 • Ano
 • Smart HUB
 • Ano
 • Samsung SMART TV
 • Ano
 •  
 • Convergence
 • 360 Video Player
 • Ano
 • Nízkoenergetické připojení Bluetooth
 • Ano
 • Wi-Fi Direct
 • Ano
 •  
 • Přijímač/vysílání
 • Digitální vysílání
 • DVB-T2CS2
 • Analogový přijímač
 • Ano
 • 2 přijímače
 • Ano
 • CI (Common Interface)
 • CI+ (1.3)
 •  
 • Konektivita
 • HDMI
 • 3
 • USB
 • 2
 • Ethernet (LAN)
 • Ano
 • Digitální Audio výstup (optický)
 • 1
 • Vstup RF (pozemní/kabelový vstup)
 • 1 / 1 (společné použití pro pozemní vysílání) / 1
 • Komponentní vstup (Y/Pb/Pr)
 • 1
 • Kompozitní vstup (AV)
 • 1(Common Use for Component Y)
 • Slot CI
 • 1
 • Podpora pro HDMI A / Návr. kanál
 • Ano
 • Rychlé přepínání HDMI
 • Ano
 • Vestavěný modul pro připojení k bezdrátové síti LAN
 • Ano
 • Anynet+ (HDMI-CEC)
 • Ano
 •  
 • Design
 • Design
 • Subtle
 • Typ rámečku
 • VNB
 • Tenké provedení
 • Slim
 • Barva přední strany
 • Černá
 • Typ podstavce
 • V-Shape (Silver)
 •  
 • Další funkce
 • Okamžité zapnutí
 • Ano
 • Procesor
 • Čtyřjádrový
 • Digital Clean View
 • Ano
 • Automatické vyhledávání kanálů
 • Ano
 • Automatické vypnutí
 • Ano
 • Titulky
 • Ano
 • Connect Share™ (pevný disk)
 • Ano
 • ConnectShare™ (MOVIE™)
 • Ano
 • EPG
 • Ano
 • Rozšířená funkce osobního videorekordéru
 • Ano
 • Herní režim
 • Ano
 • Jazyk OSD
 • 27 evropských jazyků a ruština (pouze v EE, LV, LT)
 • Vestavěné rozhraní BT HID
 • Ano
 • Podpora rozhraní USB HID
 • Ano
 • Časový posun
 • Ano
 • Podpora MBR
 • Ano
 • Ultra Clean View
 • Ano
 •  
 • Ekologické funkce
 • Ekologický snímač
 • Ano
 • Třída energetické účinnosti
 • A
 •  
 • Elekrické napájení
 • Zdroj napájení
 • AC 220-240 V 50/60 Hz
 • Příkon (max.)
 • 190 W
 •  
 • Rozměry
 • Rozměry balení (Š x V x H)
 • 1396 × 760 × 170 mm
 • Velikost televizoru s podstavcem (Š x V x H)
 • 1128.9 x 723.7 x 310.5 mm
 • Velikost televizoru bez podstavce (Š x V x H)
 • 1128.9 x 654.4 x 63.2 mm
 •  
 • Váha
 • Hmotnost balení
 • 18,9 kg
 • Hmotnost televizoru s podstavcem
 • 12,7 kg
 • Hmotnost televizoru bez podstavce
 • 11,5 kg
 •  
 • Příslušenství
 • Model dálkového ovládání
 • TM1750A
 • Baterie (pro dálkový ovladač)
 • Ano
 • Samsung Smart Control ovladač (součást balení)
 • Ano
 • Podpora nástěnného držáku Mini (držák není součástí balení)
 • Ano
 • Podpora nástěnného držáku VESA (držák není součástí balení)
 • Ano
 • Uživatelská příručka
 • Ano
 • Elektronická příručka
 • Ano
 • Napájecí kabel
 • Ano

 SOUBORY KE STAŽENÍ

Televize Samsung UE50MU6172

 

 

 VHODNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

 DISKUZE

Máte ke zboží Televize Samsung UE50MU6172 nějakou otázku? Zajímá Vás nějaký detail?

Neváhejte a napiště do této diskuze.

Příspěvek do diskuze

Vyhrazujeme si právo nevhodné příspěvky smazat.
 • Televize Samsung UE50MU6172

  Antonín Sobotka, 23.05.2018 17:30

  Má tato Tv opravdu Hbb Tv.

  reagovat

  • Jan Macura - Obchody24.cz, 24.05.2018 10:40

   Dobrý den,
   ano, tato tv má HbbTV.

   reagovat

Technické specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. Obrázek zboží má pouze informativní charakter.

 Nevybrali jste si?

www.obchody24.cz, infolinka 800 200 999
 
 
800 200 999
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nákup na splátky Hello bank!Nákup na splátky HomeCreditVisaVisa ElectronMasterCardMaestroPayU

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.